Hashtag 13 yaşında!

23 Ağustos Dünya Hashtag Günü ve bu yıl hashtag’in keşfinin 13. yıl dönümü. Hashtag’ler sosyal medya üzerinden geniş kitleleri bir araya getirebilmenin altın anahtarlarından biri.

Söz konusu tüm dünyamızı etkileyen bir küresel salgın olduğunda da Hashtag’ler yine görev başında. Dünyada ve de Türkiye’de koronavirüs tehdidi halen devam ederken virüse karşı en önemli koruma aracı olan maske kullanımının ise azaldığı veya doğru maske kullanımı konusunda eksikliklerin gözlemlendiğini görüyoruz. Buna karşın, devlet yetkililerinden spor kulüplerinin, medya kanallarından ünlü ve popüler isimlere kadar birçok kamuoyu önderi niteliğinde kişi ve kurum, hem maske kullanımı çağrısı yapıyor, hem de maskelerin doğru kullanılması gerektiğine dikkat çekiyor. Maksimum kişiye ulaşabilmek için hashtag’leri kullanıyorlar, ayrıca kullanıcı adlarına da maske hashtag’leri eklediler böylece hashtag’ler daha görünür hale gelmiş oldu.

Twitter’da özellikle son dönemde #maske #masketak #maskenitak #maskenitakmesafenikoru hashtag’leri altında verilen mesajlarla, vatandaşlar maske konusunda uyarılıyor.

Biz de Hashtag’in keşfinin 13. yıldönümünde, Twitter’da maske takma ile ilgili içerikleri derledik…

 

İLGİLİ HABERLER