Haribo’dan vegan yumuşak şeker!

“Vejetaryen pazar büyüyor; etsiz devrim midemizde nasıl konumlanacak?” sorusunu soralı ve yanıtlarını arayalı neredeyse bir aydan biraz daha fazla olmuş. Sektörün büyümesi öngördüğümüz bir şeydi ancak dürüst olmak gerekirse bu büyümenin çıkan ürünlerinden birinin “vegan yumuşak şeker” olacağını tahmin edemezdik…

HARIBO, ürün portföyünü genişletti. Marka, vegan içerikli bayram ürünü “Fruitbons” ve vejetaryen içerikli “Jelly Beans” ürünlerine ek olarak, yeni vegan ürünü Veggy Mix’i de portföyüne ekledi. Vegan tüketicilerin beklentilerini dikkate alarak üretilen ve satışa sunulan Veggy Mix, hayvansal ham madde kullanılmadan hazırlanıyor. İçeriğinde, bitkisel içerikli bir ham madde olan pektin kullanılan ürün, European Vegetarian Union tarafından verilen Vegan Sertifikası ile de tescilli.

Sadece Migros marketlerde satışa sunulan Veggy Mix, hayvansal ürünlere hassasiyeti olan tüketicilere özel yepyeni bir HARIBO deneyimi sunuyor.

 

Pasta büyük, pazar daha da büyüyecek. Bu içgörüye sebep olan Vejetaryen pazar büyüyor; etsiz devrim midemizde nasıl konumlanacak? araştırma yazımızı da incelemeyi unutmayın.

İLGİLİ HABERLER