Halit Ergenç’in “dünya devi olacak” dediği markası kapandı

Halit Ergenç yeğeni Aziz Akgül ile yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak kurduğu sosyal ağ Pondr için “çok büyüyeceğinden eminim” demişti.

Yayınlandığı 2014 yılında bilinen sosyal ağlardan birçok farkı olan uygulama Pondr (derinlemesine düşünmek) adındaki akıllı telefon uygulaması kapatıldı. Hürriyet’ten Ahmet Can’ın haberine göre; Instagram’a benzer bir tasarıma sahip olan Pondr’ın en önemli özelliği ise iki resmin yan yana konularak sosyal ağ üzerindeki kişilerden fikir alınmasıydı. Bu özelliğe benzer anket özelliklerinin zaman içinde Facebook, Twitter ve Instagram’da da yer almaya başlaması, Pondr uygulamasının popülerliğini bitirerek, trafiğini azalttı.

Dünya devi olacağız

Uygulamanın 2014 yılında gerçekleşen lansmanında Pondr’a çok güvenen Halit Ergenç “çok büyüyeceğine eminim, dünya devi olacağız” demişti. Hızla gelişen teknoloji, dünya devi markaların sürekli bünyelerine entegre ettiği yeni özellikler sosyal mecralardaki yeni oluşumların önüne kolayca duvar örebiliyor. Günümüzde sosyal mecrada hayatta kalmak bu kadar zorken iddialı konuşmaların hayal kırıklığına dönüşmesi çok da şaşırtıcı bir durum olmuyor haliyle.

Pondr neydi?

Pondr’ın diğer sosyal ağlardan en belirgin farkı kullanıcılar, seçtikleri fotoğrafı Pondr’a yerleştiriyor ve altında emojiler ya da kendi sözcüklerini kullanarak iki seçenek oluşturuyorlardı. Takipçileri ise bu iki seçenekten birini onaylayarak ve isterlerse yorum ekleyerek aynı içerikle ilgili kendi fikirlerini ifade ediyorlardı. Pondr’da Hashtag, geotag, mention özelliklerine ek olarak anında mesaj ve fotoğraf filtreleme fonksiyonlarıyla zengin bir sosyalleşme ortamı sunuluyordu.

 

İLGİLİ HABERLER