Haftanın öne çıkan atamaları

Bayer Türk’ten global üst düzey atama


Ecz. Oya Gözeler, Radyoloji Türkiye ve İran Ülke Müdürü görevinden, Bayer Manyetik Rezonans Kontrast Madde Global Marka Takım Liderliği‘ne atandı.

Gözeler, yeni görevinde MR görüntüleme kontrast maddelerinin marka değerini artırmak adına, marka stratejileri ve yönetim konseptleri geliştirmede MR Kontrast Madde Global Marka Takımı’na liderlik edecek. Gözeler, Bayer içinde 15 yılı aşkın süren pazarlama ve satış deneyimi ile şirkete değer katmaya devam edecek.

 

MediaMarkt Avrupa yönetimine Türk lider

MediaMarkt Türkiye’de İcra Kurulu Başkanı olarak yaptığı başarılı çalışmaların ardından MediaMarkt Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı’na ve MediaMarktSaturn Perakende Grubu İcra Kurulu Üyeliği’ne getirilen Yenal Gökyıldırım,  MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda COO pozisyonuna getirildi. Yenal Gökyıldırım, Türkiye’nin yanı sıra Belçika, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Polonya ve Portekiz’den sorumlu olacak.

Gökyıldırım, Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı performansın ardından 2018 yılında şirketin Grup İcra Kurulu Üyeliği’ne atanmış, ayrıca Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı görevine getirilmişti.


Philips Orta Doğu ve Türkiye’ye yeni CEO

Philips Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı Vincenzo Ventricelli, Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak atandı.

1996 yılında Philips İtalya’ya katılan Vincenzo Ventricelli; İtalya, Orta ve Doğu Avrupa ve Orta Doğu gibi farklı coğrafyalarda satış ve pazarlama alanında çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Ventricelli, 2004 yılında pazarlama departmanında görev yapmak üzere Viyana’ya taşındı ve 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü oldu. 2008 yılında Philips Tüketici Ürünleri Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Direktörü olarak görevine Dubai’den devam etti. Ventricelli 2011 yılında Philips Tüketici Ürünleri Orta Doğu ve Türkiye Satış Direktörü, 2015 yılında ise Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu ve Türkiye Pazar Lideri oldu. Son 3 yıldır Philips Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı olarak görev yapan Vincenzo Ventricelli, bölgede güçlü bir ekip kurarak, Stratejik Müşteri Yönetimi yaklaşımının gelişmesine ve Sağlık Sistemlerinin çözüm odaklı dönüşümüne önemli katkılarda bulundu. 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak atanan Ventricelli, görevini Dubai’den yürütecek.

3M Türkiye Genel Müdürü Halil Kardıçalı oldu

3M Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna Halil Kardıçalı atandı. 2015 yılı Nisan ayından bu yana 3M Türkiye’nin Hukuk Direktörlüğü görevini üstlenmiş olan Halil Kardıçalı, artık 3M Türkiye ülke liderliği görevini de yürütecek.

4 yıl üst üste dünyanın en prestijli kurum içi hukukçu araştırmalarından Legal 500’ün hazırladığı GC Powerlist’te iş dünyasındaki en etkili kurum içi avukatlarından biri olarak gösterilen Kardıçalı, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Eğitimine 2008 yılında Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek lisans yaparak devam etti.

İstanbul ve New York Eyaleti barolarına kayıtlı olan Kardıçalı, şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar konularında Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında çalıştı ve 3M’e katılmadan önce uluslararası bir BT firmasında Hukuk Direktörü olarak görev aldı. 3M Türkiye’nin Hukuk Departmanındaki görevlerine ilave olarak EMEA bölgesinde de hukuki sorumluluklar alan Halil Kardıçalı, dönemsel olarak İnsan Kaynakları Departmanının ve Kamu ile İlişkiler Bölümünün yönetimini de üstlenmişti.

 

Johnson&Johnson’ın Tüketici Ürünleri Grubu Pazarlama Direktörü Alperen Özkan oldu

Johnson&Johnson’ın Tüketici Ürünleri Grubu, Pazarlama Direktörlüğü görevine Alperen Özkan getirildi. 2011 yılından bu yana pazarlama alanında öncü olan uluslararası şirketlerde başarıyla görev yapan Alperen Özkan, iki yıldan uzun süre çalıştığı J&J bünyesinde aldığı terfi ile yeni görevine atandı.

Alperen Özkan, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2011 yılında iş hayatına başlayan Özkan, Unilever ve Roche bünyelerinde Türkiye ve İran’da marka yönetimi alanında üst düzey sorumluluklar aldı. 2018 yılında J&J bünyesine katılmasından bu yana, Neutrogena markasını mega-brand olarak yeniden konumlandırarak üstlendiği lansmanlarla markanın cilt bakım pazarının 2. büyük oyuncusu olmasına kritik katkıda bulundu. Le Petit Marseillais lansmanı ve sonrasındaki çalışmalarıyla Türkiye’yi pazar payı büyüklüğü sıralamasında J&J’in faaliyet gösterdiği bölgeler arasında 1. ülke konumuna getirdi.

 

Canan Akyurt, Pierre Fabre Türkiye’de Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü görevine atandı

Pierre Fabre’nin yeni organizasyonel yapılanma süreci kapsamında; satış gücü etkinliği, eğitim, dış iletişim, dijital ve Temel Ürünler ile Dermokozmetik grupları pazarlama fonksiyonlarından sorumlu olarak Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü pozisyonuna atanan isim 18 Ağustos 2020 itibariyle Canan Akyurt oldu.

İlaç endüstrisinde 21 yıllık deneyime sahip olan Canan Akyurt, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezunu olup, kariyerine 1999 yılında Wyeth İlaç’ta Medikal Satış Temsilcisi olarak başladı, ardından Bölge Müdürü olarak görev aldı. 2009 yılında Pfizer Türkiye’de Bölge Satış Müdürlüğü görevini üstlenen Akyurt, iş hayatına Takeda İlaç Türkiye’de sırasıyla Bölge Satış Müdürlüğü, Ulusal Satış Müdürlüğü ve Ticari Müdürlük görevlerini üstlenerek devam etti. Akyurt, 2018 yılında katıldığı Pierre Fabre Türkiye organizasyonunda son olarak İş Mükemmelliği Müdürü olarak görev aldı.


ECE Türkiye’de yönetim değişikliği

ECE Türkiye’de Semet Yolaç Canlıel, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür ve COO olarak atandı. Yeni yapılanma ile Semet Yolaç Canlıel ve Nuri Şapkacı “Eş Genel Müdür” olarak görev yapacaklar.

Alışveriş merkezleri alanında Avrupa sektör liderlerinden olan ECE’nin Türkiye yapılanmasında, Alışveriş Merkez Yönetimi Bölge Direktörü olarak görev yapmakta olan Semet Yolaç Canlıel, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atandı. Canlıel, temel görevlerinin yanında operasyonlardan sorumlu olarak COO görevini de üstlenecek.
ECE Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olan ve bu görevlerinin yanı sıra şirketin finans ve varlık yönetiminden sorumlu CFO’su Nuri Şapkacı, yeni yapılanmada da bu görevlerine devam edecek. Şirket, eş genel müdürlük sistemi ile alışveriş merkezi yönetimi alanında pazardaki gücünü pekiştirmeyi hedefliyor.

İki yılı aşkın süredir ECE Türkiye’de Genel Müdürlük görevini başarıyla yürüten Stefan Zeiselmaier ise 1996 yılından bu yana farklı üst düzey pozisyonlarda görev aldığı ECE’nin Almanya’daki “İş ve Yaşam” bölümüne; şirketin ofis, lojistik, otel ve konut alanındaki stratejik büyümesine destek vermek amacıyla Bölge Direktörü olarak atandı.


Aydın Yusufoğlu, Burgan Leasing Genel Müdür Vekili olarak görev yapacak

Yaratıcı çözümler ve esnek finansal kiralama modelleri sunan Burgan Leasing’te üst düzey bir atama gerçekleşti. Kiralama ve leasing sektörünün tecrübeli ismi Aydın Yusufoğlu, Burgan Leasing’e Genel Müdür Vekili olarak atandı.

Yenilenebilir enerji, tekstil, gayrimenkul, tekne ve sat-geri kirala işlemlerinin yanı sıra operasyonel kiralama da dahil olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Burgan Leasing, insan kaynağına yeni isimler ekleyerek yönetim kadrosunu güçlendiriyor. Bu doğrultuda sektörün, farklı firma ve birimlerde uzun yıllar tecrübe kazanan deneyimli ismi Aydın Yusufoğlu, Burgan Leasing Genel Müdür Vekili olarak kurumun bünyesine katıldı.
Satış ve Pazarlama operasyonları direkt olarak, Ağustos ayı itibariyle Genel Müdür Vekili görevine atanan Aydın Yusufoğlu’na bağlı olacak.

 

İLGİLİ HABERLER