Google Fotoğraflar’dan kullanıcıları üzen karar…

Google Fotoğraflar servisinin sınırsız depolama özelliği sona eriyor! 1 Haziran 2021’den itibaren geçerli olacak karar ile Google Fotoğraflar servisinin sınırsız ve ücretsiz kullanım özelliği sona erecek. Bu tarihten sonra servis için kullanılan alan, Google üyeliğiyle beraber gelen 15 GB’lık depolama alanıyla sınırlı olacak.

Yaklaşık 5 yıldır telefondaki fotoğraf ve videoların kısıtlama olmadan görüntülenmesine olanak sağlayan Fotoğraflar uygulaması için talep oldukça yüksek. Google Fotoğraflar uygulamasında 4 trilyondan fazla fotoğraf saklanıyor ve kullanıcılar her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video ekliyor.

Google Fotoğraflar sınırsız depolama alanını sonlandırıyor

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren, Google’ın geliştirdiği Fotoğraflar uygulamasının verdiği ücretsiz ve sınırsız depolama alanı sona eriyor. Bu tarihten itibaren uygulamaya yüklenen tüm yeni fotoğraflar ve videolar, Google hesabı ile birlikte gelen 15 GB’lık ücretsiz depolama alanına dahil edilecek. Google hesabı, ücretsiz verilen depolama alanını Gmail ve Drive ile paylaşılıyordu. Bunların arasında Fotoğraflar uygulaması da dahil edilecek.

1 Haziran 2021 tarihinden önce yüksek kalitede yüklenen fotoğrafların ve videoların, kullanıcılar için tahsil edilen 15 GB’lık alana dahil edilmeyeceği belirtildi. Bu tarihe kadar yüklenen tüm resimler ve videolar depolama sınırından muaf tutulacak.

İLGİLİ HABERLER