Golden Drum 2020 iptal edildi

Öngörülemeyen global gündem nedeniyle Golden Drum Festivali her sene yaratıcılığı kutladığı ödül töreninin 2020 ayağını iptal etti. Ödül töreni 2021 yılında dünyanın dört bir yanından kreatiflerle tekrar buluşacak.

Bu zor karar Slovenya hükümetinin Ekim ayına kadar büyük etkinliklerin gerçekleşebileceği üzerine net bir güvence verememesi ve Golden Drum ekibinin festival dostları, ortakları ve müşterilerinin güvenliğini sağlama kaygısı üzerine verildi. Bu faktörlere ve Golden Drum global ailesinin görüşleri doğrultusunda festival 13-15 Ekim 2021 tarihlerine ertelendi.

Bu kararı salgının günlük hayatımız ve ekonomilerimizin üzerindeki sarsıcı etkisi doğrultusunda zorlukla verdiklerini belirten Golden Drum ekibi 2021’i iple çektiğini belirtti.

Golden Drum dünyanın en dost canlısı festivali olarak tanımlanıyor. Toplumun ve sektörlerin dikkatinin başka önemli konular üzerinde yoğunlaşmasının anlamlı olduğu bu dönemde Golden Drum da kurumlarını, çalışanlarını ve müşterilerini korumaya odaklanıyor. Ancak bu bekleyiş sırasında öğrenilecek çok şey var!

Festival Başkanı Mojca Briščik, “Golden Drum’ı hayata geçirdiğimiz yıllar boyunca festival büyük küçük birçok zorluğun üstesinden geldi. Ancak bu zorlukların hiçbiri bugün yüzleştiğimiz durum gibi değildi. Salgın ve hayatlarımız üzerindeki etkisi bizi gafil avladı, ancak aynı zamanda sektörümüzü yeniden tanımlamamıza yol açacak bir sürecin de başlangıcı oldu. Bakış açılarımızı değiştirmenin ve geçen zaman sırasında bir şekilde kaybettiğimiz temel değerlerimizi tekrar keşfetmenin tam zamanı. Bu değerler olmadan ne kampanyalarımız ne de ödüllerimiz var olabilir. Tüm bu karmaşa içinde elbette odak noktamız sektörümüzün insanları” dedi.

Festival, gerçekleştirildiği yıllar boyunca 40 ülkeden 32 bin profesyoneli bir araya getirdi. Golden Drum’a 44 binden fazla başvuru yapıldı. Festival uzun yıllara dayanan geleneği dahilinde hiçbir yılı iptal etmek durumunda kalmamıştı, bu gerçek de 2020 ödül törenini iptal etmeyi bir o kadar zorlaştırdı.

Festivalin CEO’su Polona Simšič, “Festivali Ekim ayında tüm görkemiyle hayata geçirmeyi çok istedik, ancak görünen o ki bu mümkün olmayacak. Golden Drum toplumun festivalidir; yeni iş bağlantılarının ve arkadaşlıkların doğum yeridir. Etkinliğin heyecanı ve canlı havası sanal bir deneyimle tam olarak aktarılamaz. İptal kararından önce festivali online mecralara taşımayı gözden geçirdik, ancak Elçilerimiz, Hall of Fame üyelerimiz, pazarlamacılarımız, ajans networklerimiz ve bağımsız ajanslarımızla gerçekleştirdiğimiz müzakerelerden sonra iptal kararını gönülsüzce de olsa verdik. Bu karar festivalin bu sezon boyunca yaratılan harika kreatif işleri göz ardı edeceği anlamına gelmiyor! Bu yılın en iyilerini ve en cesurlarını kutlayamayacağımız için festivalimizin bir sonraki ayağında başvuruların geçtiğimiz iki sene içinde yaratılan işlerden olması kararını aldık. Sizi tekrar görmeyi ve Slovenya Riviyerası’nda geleceği tekrar başlatmayı iple çekiyoruz” dedi.

Golden Drum odağını genç profesyonellere çevirdiği ve yeni formatları duyuracağı 2021 ayağında sizinle bir araya gelmeyi dört gözle bekliyor.

Festival organizatörleri süreç boyunca destek veren ve verilen kararları anlayışla karşılayan herkese teşekkür ederken herkesin sağlıklı ve güvende olduğu dileklerini iletmeyi unutmuyor.

Slovenyalıların dediği gibi; “Ostanite zdravi in kmalu na snidenje!” / “Güvende kalın ve yakında görüşürüz!”.

İLGİLİ HABERLER