Global medya planlama ajansı Mediavest isimini değiştirdi…

Publicis Medya ve Publicis One bünyesinde bulunan küresel medya ajansı Mediavest | Spark, Spark Foundry ismiyle yeniden markalaşacağını açıkladı. İsim değişikliği ile başladığı bu yeni yapılanma, ajansın süregelen dönüşümünün altını çiziyor. Ayrıca veri analizi, teknoloji, inovasyon, içerik, pazarlama ve daha fazlasını içeren yatırımları ve standardın ötesine geçen medya hizmetlerini daha iyi yansıtıyor.

Spark Foundry ismi, Publicis Medya’nın tüm kaynaklarını, yetkinliklerini ve pazardaki etkisini, kendi girişimci ve yenilikçi yaklaşımı ile aynı potada eritiyor ve start-up ruhunun cesur enerjisini ve gücünü harmanlayan ajansın vizyonunu yansıtıyor.

2016 yılının Mart ayında Mediavest | Spark olarak bir araya gelen ajans, bu vizyonla birlikte BEL Groupe (Global), MTV, KFC, Mattel, H&R Block (ABD), Expedia (SEA), EuroLoan (Polonya), Virgin Mobile (ABD), OnePlus (İngiltere) ve Diageo (Avustralya) gibi birçok yeni müşteriyi bünyesine kattı. Bununla beraber, 2017 yılının başında Türkiye’de Perfetti Van Melle’yi müşteri ağına katan ajans, Evyap, Skoda, Özak GYO, Avon gibi müşterilerine de hizmet vermeye devam ediyor.

Publicis Medya CEO’su Steve King, “Spark Foundry’nin benzersiz vizyonu, müşterilerimiz için sonuç odaklı çözümler sunan somut bir enerji ortaya koyuyor” dedi. “Biz dünya pazarlarındaki yeni ve heyecan verici fırsatları birlikte değerlendirirken, eminim ki Spark Foundry, bu ivmeyle ajansı daha ileriye taşıyacak ve müşterilerimiz için olağanüstü çözümler üretmeye devam edecektir” diye konuştu.

Publicis One Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş,”Pazarlama sektörü gözle görülür bir dönüşüm içerisinde. Müşterilerimiz de hizmet aldığı ajanslardan bununla ilgili somut adımlar atmalarını bekliyor. Bizim için de çok önemli bir yeri olan küresel ajansımızın yeni kimliğiyle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha iyi bir şekilde cevap vereceğine inanıyorum.” dedi.

Publicis One Türkiye Medya Operasyonları Chief Media Officer’ı Kağan Yıldızalp ise; ”Ajans stratejilerimiz sürekli olarak küresel vizyonla yenileniyor ve çağa ayak uyduruyor. Spark Foundry’nin çizdiği vizyon, eminim ki Türkiye’de Pazarlama İletişimi alanındaki girişimci ve yenilikçi dönüşüme ivme kazandıracaktır.” dedi.

İLGİLİ HABERLER