Giyilebilir teknolojiler siber saldırılar için değeri artan bir hedef!

 

Kaspersky Lab ve WISeKey, mobil ve temassız ödemelerde kullanımı artan giyilebilir cihazların güvenliğini güçlendirmek için birlikte hareket etme kararı aldı.

Akıllı saatler, egzersiz takip cihazları ve ödeme bilekliklerinin 2020 yılında, yılda 500 milyar dolar tutarına karşılık gelecek şekilde, 5 mobil ödeme işleminden 1’ini gerçekleştirmesi bekleniyor.

WISeKey ve Kaspersky Lab, bu cihazların siber saldırılar için değeri artan bir hedef olmasının kaçınılmaz olduğu görüşünde.

Kimlik denetimi ve veri şifrelemeyi yeni giyilebilir cihazlara derinlemesine entegre edecek ve finansal verileri güvenli bir şekilde iletmelerini ve değiştirmelerini sağlayacak teknolojiyi geliştirmek için birlikte çalışan  WISeKey ve Kaspersky Lab 2020 için şimdiden önlemleri alıyor.

Nesnelerin İnterneti olarak bilinen cihazlar arasında etkileşim, iş ve tüketici ortamını değiştirmeye hazırlanıyor.

Sadece bağlanabilir cihaz pazarının bir yıl içinde %35 oranında büyüyeceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte birçok bağlantılı cihaz ve alıp verdikleri veriler endişe verici boyutlarda korumasız ve bu durum her geçen gün daha fazlası ödemelerde kullanıldıkça ciddiyetini artırıyor.

WISeKey CEO’su Carlos Moreira konuyla ilgili şunları söyledi: “WISeKey ve Kaspersky Lab arasındaki bu işbirliği, IoT siber güvenliğinde önemli bir yeniliği işaret etmektedir. Giyilebilir cihazlara aktarılacak olan güven ve kullanım kolaylığı, aynı yaklaşımın çok çeşitli IoT uygulamalarını da destekleyebileceği diğer sektörlerdeki uygulamaların kapılarını açacaktır.”

Kaspersky Lab Başkanı ve CEO’su Eugene Kaspersky da: “Tam anlamıyla bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Ancak bağlantılı cihaz sayısı artarken tehditlerin sayısı da aynı hızda artıyor. Ne yazık ki günümüzde kullanımda olan milyonlarca cihaz var ancak hiçbiri güvenli olarak tasarlanmamış. Güvenlik, en başından dahili bir unsur olarak düşünülmelidir. IoT cihazları için daha yüksek seviyelerde bir güvenlik tasarlama ve uygulamaya yönelik acil bir ihtiyaç var ve biz, böyle bir çözüm geliştirmek adına WISeKey ile birlikte çalıştığımız için mutluyuz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER