Gerety Awards’da ödüller sahiplerini buldu

Geçtiğimiz sene Joe Brooks ve Lucia Ongay Epica Awards’daki çalışmalarını sonlandırarak Gerety Awards’u başlatmıştı. İlk defa gerçekleşen ödül töreninin kazananları ödüllerine kavuştu. Adını “Dimonds Forever” sloganının yaratıcısı ünlü reklam yazarı Frances Gerety’den alan yaratıcılık festivalinin Grand Prix sahipleri LOLA MullenLowe, McCann, VMLY&R ve AMVBBDO oldu.

Diğer yaratıcı festivaller, çalışmaları yüzlerce kategori içerisinde mercek altına alırken marka ya da diğer dinamikler ne olursa olsun en iyi çalışmaya odaklanıldığı vurgulanan Gerety Awards konseptiyle katılımcılardan tam puan aldı. Festivalin en taktir toplayan özelliği de hiç şüphesiz Ocak ve Mayıs ayları arasında yaratıcı kampanyaları değerlendiren jürinin tüm üyelerinin kadın olmasıydı.

Tribal DDB İngiltere Kreatif Direktörü Jade Tomlin tüm üyelerini kadınların oluşturduğu jüri için;”Tarihin bir parçası olmuş gibi hissediyorum. Sektörde ilk defa bütün jürinin kadın olduğu bir yarışmadayım. Bu konuda kötü hissetmiyorum çünkü tarihte bu durumun aynısı defalarca yaşandı. Tüm jüri üyelerini erkekler oluşturuyordu” yorumunda bulundu.

Yılın en iyi Network’ü; BBDO Worldwide

BBDO New York’un 2 Silver, 4 Bronz ve 8 shortlist ile ayrıca ödüllü yaratıcı işleri #DefyTheName for Monica Lewinsky, Care-E for KLM ve Nurses Save Lives for Johnson&Johnson ile yılın en iyi ajansı seçildi.

Yılın en iyi  Network’ü ise  2 Grand Prix, 1 Gold, 3 Silver, 4 Bronze ve 17 Shortlist ayrıca ödüllü işlerden; Viva La Vulva/AMVBBDO ve AT&T “Train”/BBDO New York ile BBDO Worldwide oldu.

Grand Prix kazananlar

Lola MullenLowe – Hidden Flag

McCann New York – Changing the Game

VMLY&R Warsaw – The Last Ever Issue

AMVBBDO – Viva La Vulva (2 Grand Prix)

 

 

İLGİLİ HABERLER