Gerety Awards shortlist’i açıklandı!

Adını, “Bir pırlanta sonsuza kadardır” sloganının yaratıcısı Frances Gerety’den alan Gerety Awards’a katılan işler “Medya’dan “İnovasyon”a “Deneyim”den “İyilik İçin İşler”e kadar 10 farklı kategoride değerlendiriliyor. Ocak 2019 ile başvuruların son tarihi arasında yayınlanan kampanyaların yarışabildiği The Gerety Awards’da iki değerlendirme kriteri bulunuyor: fikrin orijinalliği ve hayata geçirilirkenki kalitesi.

Gerety Awards Kurucu Ortağı Lucia Ongay, “Bu yılın shortlist’inde sadece 147 işin yer alması, Gerety jürisinin yaratıcılık sektöründe yüksek bir kıyas oluşturduğunu ve bu yılın kazananlarının reklamcılık sektörünün standartlarını yukarı çekmeye devam edeceğini gösteriyor” dedi.

Bu senenin shortlist’inde Moldy Whopper, The Punishing Signal, Lacoste’s Crocodile Inside gibi dünyaca tanınan kampanyalar bulunuyor. Özellikle öne çıkan işler arasındaysa Birleşik Krallık’tan Britain Get Talking ve Tayland’dan Don’t Die Till That Day bulunuyor.

Dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen ve 10 ülkeden 150 jüri üyesine sahip Gerety Awards değerlendirmeleri heyecanla beklenen bu prestijli shortlist’in oluşturulmasında önemli bir rol oynadı. Bu yıl her birimizin yaşadığı seyahat kısıtlamaları nedeniyle sanal olarak gerçekleştirilen değerlendirmeler Melbourne, Bangkok, Helsinki, Buenos Aires, Berlin, Londra, Madrid, Johannesburg, New York ve elbette İstanbul’da yapıldı.

Her şehrin jürisinden 4 ila 5 katılımcıyla gerçekleştirilecek ve jüri üyelerinin Gerety Awards’daki favori işlerinden bahsedeceği canlı panellerin İstanbul ayağı, 24 Eylül Perşembe saat 14:00-15:00 arasında gerçekleştirilecek. Marketing Türkiye sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak panele katılacak isimler ise;

  • Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen
  • Ajans Ultra Managing Partner Lize Karaboğa
  • Tribal Worldwide Istanbul Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen
  • Primer Project Kurucu Ortağı Ömür Kula
  • İçli Rafineri Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslı Yorgancıoğlu

Gerety Awards shortlist’ine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER