“Lenovo, 2018’de de büyümeye devam edecek”

2017 yılının son çeyreğinde dünya PC pazarında 12.9 milyar dolarlık gelir açıklayan Lenovo, Türkiye’de de yıldan yıla gelirlerini artırmayı başardı. 2018’de Türkiye pazarında büyümesine devam etmeyi hedefleyen Lenovo, kurumsal müşteriler, KOBİ’ler ve bireysel tüketici segmentlerinden gelecek dengeli bir büyüme ile bu hedefe ulaşmayı planlıyor.

Lenovo, PC pazarında dünyada yılın son çeyreğinde 12,9 milyar dolarlık gelirle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.3 önceki çeyreğe göre ise yüzde 10’luk bir gelir artışı elde etti. Şirketin brüt kârı ise, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9.8 artarak 1,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye’de dengeli büyüme hedefi belirledik”
Lenovo, dünyadaki büyümesine paralel olarak Türkiye’de ise GFK’ya göre tüketici pazarında 2017 senesini yüzde 23.4’lük pazar payı ile lider kapadı.

Türkiye’de bu yıl gelirlerini bir önceki yıla göre yüzde 20 gibi önemli bir oranda artırarak başarılı yolculuklarına devam ettiklerini ifade eden Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, “2017 yılındaki gelir artışımızdan sonra 2018 yılı için de çift haneli bir büyüme hedefi belirledik. Kurumsal müşteriler, KOBİ’ler ve bireysel tüketici segmentlerinden gelecek dengeli bir büyüme ile bu hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Müşteri deneyimine ve yenilikçiliğe yönelik odaklanmamızla bu rekabetçi pazarda karlılığımızı artırmaya devam edeceğiz. Pazar dinamikleri günden güne değişiyor, biz de inovasyonu odağımıza alarak müşteri ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler geliştirerek gücümüzü artırıyoruz. Bu sayede de hem karlılık hem pazar payı açısından büyüme sağlıyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER