Finish Türkiye bir ilki gerçekleştirerek Kadın ve Mucize Doktor dizilerini bir araya getirdi

Finish, ülkemizin yakın gelecekte su fakiri olma riskine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla televizyonların en sevilen iki dizisini bir araya getirdi. Türkiye’de ilk kez uygulanan senaryo entegrasyonu çalışmasıyla, Fox TV ekranlarının en çok izlenen yapımlarından Kadın ve Mucize Doktor dizileri, birbirini izleyen yayınlarında ortak bir senaryoyu paylaşıyor.

Finish, televizyonlarda bir ilk olan senaryo entegrasyonuyla marka iletişimine yeni bir boyut getiriyor. Finish’in ülkemizin yakın gelecekte su fakiri olma riskine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı girişim, iki diziyi buluşturmanın yanında Mucize Doktor dizisinin başrol oyuncusu Taner Ölmez ile Kuyucuk Gölü’nde çekilen Suyun Sonu Görünüyor reklam filminin de ilk kez yayınlanmasıyla bütünsel bir mesaj veriyor.

Havas İstanbul imzası taşıyan ve yurtdışındaki aynı konseptteki dizilerin ortak senaryoyla birleşmesi (crossover) uygulamasının ülkemizdeki ilk örneği olan entegrasyon, Fox TV ekranlarının en çok izlenen yapımlarından Kadın ve Mucize Doktor dizilerini bir araya getiriyor.

Fox TV’de 19 Kasım Salı akşamı yayınlanan Kadın dizisinin annesi Bahar (Özge Özpirinçci), hastalanan oğlu Doruk’u (Ali Sami Sefil) acil servise götürdüğünde karşılarına Mucize Doktor dizisindeki Ali Vefa (Taner Ölmez) çıkıyor. Senaryo entegrasyonunun ilk adımı olan bu sahne ile sona eren Kadın dizisinde yarım bırakılan hikâye, 21 Kasım Perşembe akşamı yayınlanan Mucize Doktor dizisinde devam ediyor.

“Çocuklar için akan sular durur”

Senaryonun Mucize Doktor dizisindeki akışında ise acil servise gelen Bahar ve Doruk’u merakla izleyen Ali Vefa, soruna yine kendine özgü yaklaşımıyla çözüm buluyor. Doktor Ali Vefa, Bahar’a önce Türkiye’nin su stresi yaşayan bir ülke olduğunu söylüyor ve Bahar’ın şaşkınlığı sürerken “Çocuklar için akan sular durur” sözleriyle yine farklı bir tavır sergiliyor. Bahar konuyu anlamadığını belirtirken Ali Vefa bu kez Doruk’un susuz kaldığını söyleyerek durumu açıklığa kavuşturuyor.

Dizilerin senaryo birleşmesindeki en önemli ayrıntı ise Doruk karakterinin susuz kalması nedeniyle hastalanması olarak dikkat çekiyor. Senaryoda Doruk’un hastalanması Türkiye’nin gelecekteki su riskini sembolize ederken, Doktor Ali Vefa’nın Bahar’a söyledikleri de çocuklarımızın geleceği için yapılması gerekenleri aktarıyor.

İki dizinin ortak senaryo entegrasyonu ile su tasarrufu konusunda birleşmesi, izleyicilerden de olumlu tepki aldı. İzleyiciler, sosyal medyada #AkanSularDurur ve #BirDamlaMucize etiketleriyle yaptıkları paylaşımlarda projeyi desteklediler. Dizi ve reklamda verdiğimiz Türkiye’nin yakın gelecekte su fakiri olma riskiyle karşı karşıya olduğu mesajını daha da geniş kitlelere yaydılar.

Kampanya Künyesi

Reklamveren: Finish
Pazarlama Direktörü: Tarık Bayar
Kategori Pazarlama Müdürü: Cem Oğuzcan
Kıdemli Marka Müdürü: Başak Göktürkler
Marka Müdür Yardımcısı: Pınar Aslaner
Kıdemli Medya Müdür Yardımcısı: Buse Leblebici
CCO: Ergin Binyıldız
Yaratıcı Yönetmen: Yavuzhan Gel
Yaratıcı Ekip: Ömer Ceran, Hasan Yıldırım, Anıl Süleyman Çınar, Ekrem Ertürk Düzel, Melike Erdemir
Müşteri İlişkileri Direktörü: Berk Yılmaz
Müşteri İlişkileri Ekibi: Hare Lilya Ganiç, İrem Pusal
Ajans Prodüktörleri: Sıla Salgın, Gözde Bilir
Stratejik Planlama: Ayça Çınar
Dijital Group Head: Zihni Başsaray
Kreatif Teknoloji ve Kampanya Tasarımı: Mustafa Bulek
Sosyal Medya Uzmanı: Doğuş Savu
Medya Direktörü: Didem Demiralp
Medya Direktör Yardımcısı: Nevin Nebioğlu
Medya Süpervizorü: Aylin Aykut, Tekin Timoçin
Medya Planlama ve Satın Alma Ekibi: Onur Güner, Tuğyan Şendil, Ülkü Şimşek
Dijital Direktör Yardımcısı: Erdem Yürük
Yapım Şirketi: Depo Film
Prodüktör: Ender Sevim, Melisa Gürkan
Yönetmen: İlkay Kopan
Görüntü Yönetmeni: Burak Turan
Müzik Düzenleme: 3K1A Music
Müzik / Söz: Dursun Ali Akınet / Median Müzik Edisyon
Müzik / Beste: Selahattin Aygün
Lisanslama: Portal Rights Management (PRM)
Post Prodüksiyon: İmaj
Fotoğrafçı: Nejat Talas
Fotoğraf Yapım Şirketi: Rpresenter
Markalı İçerik Ajansı: (Circus) Özer Sata, Fulya Gülcen
Markalı İçerik Ajansı: (Contentine) Berk Doğan, Gizem Akbulut
Menajer: Yasemin Özbudun TM

İLGİLİ HABERLER