Fiat’ın reklam panoları Bolluca hayvanlarına yuva oldu

Fiat, dev billboardlarda kullandığı reklam malzemelerini geri dönüştürerek, barınakta kalan sokak hayvanları için yuvalar hazırladı.

Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilen Fiat, çok özel bir projeyi hayata geçirerek Bolluca Hayvan Barınağı’ndaki bakıma muhtaç hayvanların yuva ihtiyaçlarını karşıladı. Özellikle kış aylarındaki olumsuz hava koşullarında dışarda kalan sahipsiz hayvanların üşümemesi ve ıslanmaması için dev billboard’larda kullanılan reklam malzemelerinden geri dönüştürülerek yapılan yuvalar, Bolluca Hayvan Barınağı’na bağışlandı. Bu projeye özel hazırlanan video, #sokaktakidostlar hashtag’i ile Fiat’ın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. 

Bolluca’daki barınak için 6 set yuva hazırlayan Fiat, toplam 430 metrekare vinil, 110 metre demir ve 30 metrekare kontrplak malzemeyi yuvaya dönüştürdü. Yuvaların yapımında Fiat 500 Ailesi’nin iletişiminde kullanılan 10 adet dev billboard ilanının yanı sıra yeni nesil Ducato’nun iletişim çalışmalarında kullanılandemir boru ve kontrplaklardan yararlanıldı. Fiat, yıl boyunca yürüteceği açık hava iletişim çalışmalarında kullanılacak malzemeleri geri dönüştürerek barınağa olan desteğini sürdürecek. 

Fiat’ın gerçekleştirdiği bu proje, açık hava reklamcılığında kullanılıp süresi dolduktan sonra tamamen atıl durumda kalan çeşitli malzemelerin geri dönüştürülebilmesi açısından bir örnek teşkil ediyor.

İşte, Fiat 500 Ailesi’nin iletişimi için kullanılan reklam panolarının yapımından, açık hava reklamları bittikten sonra malzemelerin yuvaya dönüştürülmesi ve Bolluca’ya taşınmasına kadarki sürecin hikâyesini anlatan video; 

İLGİLİ HABERLER