Fashion ParisShoes & Bags Türkiye’de…

Michel Adam Lisowski tarafından 1997 yılında Fransa’da kurulan Fashion TV, küresel çapta moda, güzellik ve stil yayını yapan tek televizyon kanalı olarak biliniyor. Fashion TV’nin kurucusu Lisowski, 2012 yılında hayata geçirdiği yeni ayakkabı projesinde Türkiye kökenli bir firma ile çalışacağını açıkladı. “Fashion Paris Shoes & Bags” markası artık bir Türk şirkete emanet. Fashion TV’nin ayakkabı ve çanta markasının üretim ve dünya satış hakkını alan Sabri Beyhan, tüm dünyada bilinen başarılı bir markanın kendilerini seçmeleri nedeniyle gurur duyduklarını söyledi. Fashion TV’nin kurucusu Michel Adam Lisowski’nin geçtiğimiz yıl kendilerini ziyarete geldiğini belirten Beyhan, “Lisowski, fabrikamızı gezdi, çalışma prensibimizi gördü ve kalitemizi beğendi. Ayrıca güçlü dağıtım ağımız da dikkatini çekti. Dünyada ilk kez ayakkabı lisansı verilmesi gündeme geldiği zaman da iş ortağı olarak bizi seçti. Markanın İtalya, Çin, Türkiye üretim lisansı ile dünya satış haklarına sahibiz. Şimdiye kadar yaptığımız yatırım iki milyon Dolar’ı geçti.” dedi.

2014’te erkek ayakkabı koleksiyonu da satışa sunulacak
Projede kendilerinin seçilmesinde Türkiye’nin son yıllarda güçlenen ekonomisinin ve ünlü markaların Türkiye’de yatırım yapmasının etkili olduğuna dikkat çeken Beyhan, şunları kaydetti: “Şu anda iki koleksiyon hazırlanıyor. Koleksiyonun bir kısmı Türkiye’de bir kısmı ise İtalya’da üretiliyor. 2014 yaz itibarıyla erkek ayakkabı koleksiyonu da satışa sunulacak. İstanbul, Merter’de bin metrekarelik bir üretim tesisi kurduk. Ayrıca 300 metrekarelik bir Showroom tesis ettik.” Markayla ortaklıkları sayesinde hızlı bir büyüme gerçekleştirdiklerini, Türkiye’nin önde gelen alışveriş merkezlerinde faaliyet göstermeye başladıklarını vurgulayan Beyhan, “Kısa sürede başarılı bir şekilde yol aldık. Bu başarı, hem bizi hem de senede birkaç kez Türkiye’ye gelen ve Türkleri çok seven Lisowski’yi çok memnun etti. Hızlı yapılanmamız ve dinamik yapımızla ürünler şimdiden 12 mağazada satışa sunuldu. Ayrıca ayakkabı ve çantalarımız 50’den fazla noktada satılıyor” dedi.

Erbil’e bayilik verilecek, Moskova’da ve Dubai’de mağazalar açılacak
Çok kısa sürede dikkat çeken bir başarıları yakaladıklarını belirten Beyhan, plan ve yatırımları hakkında da önemli açıklamalarda bulundu: “Erbil’de bayilik vereceğiz. Moskova’da ve Dubai’de markanın ismiyle mağazalar açacağız. Dünya markası bize güveniyor. Yakaladığımız sinerji ve güçlü bir ortaklık yapısıyla büyümeye devam edeceğiz.”

İLGİLİ HABERLER