Elveda G Suite!

Google işletmeler için sunduğu G-suite hizmetinin marka kimliğinde değişiklikler gerçekleştirdi.  Google Workspace olarak tek bir çatı altında devam edecek hizmetler, Gmail, Google Drive, Google Meet ve Google Docs’un logoları da marka kimliğinde yapılan değişiklikler kapsamında yenilendi.

Google Workspace’in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Javier Soltero, gerçekleşen lansmanda “Bu ürünler, Google’ın amiral gemisi ürünleri. Müşterilimiz iş hayatında ihtiyaç duyduğu tüm araçları bir arada bulabilsinler diye artık  Google Workspace var” dedi.

Yakında kullanıma sunulacak yeni özellikler arasında, sohbet odalarında misafirlerle birlikte dokümanlar oluşturma ve bunlar üzerinde işbirliği yapma, bağlantılı dosyaları yeni bir sekmede açmaya gerek kalmadan Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’da önizleme özellikleri bulunuyor…

Google, G Suite’in adını değiştirse de fiyatlandırma genel olarak aynı kalacak gibi gözüküyor. Tech Crunch’ın haberine göre en ucuz paket olan Business Starter, aylık 6 dolar olarak ücretlendirilirken daha büyük toplantılar için daha fazla depolamaya ve desteğe ihtiyaç duyan kullanıcılar 12 dolar karşılığında Business Standard paketini seçebilecekler. Business Plan paketini tercih edenlerse yeni olan, ek güvenlik özellikleri, Vault ve mobil cihaz yönetimi gibi uyum araçları içeren 18 dolar karşılığında kullanabilecekler.

Kaynak: Tech Crunch

İLGİLİ HABERLER