“Duvara bantlanan muz” markalar tarafından yeniden yorumlandı

Bir süredir sosyal medyada geniş yer bulan  “duvara bantlanmış muz”a markalar da tepkisiz kalmadı. Tekzen ve Burger King Fransa “sanat eseri”ne gönderme yaparak real time marketing çalışması gerçekleştirdi.

İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan’ın son provokatif eseri “Komedyen”e geçtiğimiz günlerde 120 bin dolar değer biçilmiş ve büyük tartışmalara yol açmıştı. “Sanat eseri nedir?” sorusunu yeniden akıllara getiren çalışma yapım maliyeti konusunda da başka bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Bu tartışmalara markalar da kayıtsız kalmadı. Burger King Fransa ve Tekzen gündemin nabzını tutarak “duvara bantlanmış muz”u konu alan real time marketing çalışmalarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Paylaşılan gönderiler sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı.

Tekzen için hazırlanan kampanyada “Modern sanat eserleri üretmek için de ihtiyacınız olan her şey Tekzen’de!” yazısıyla Instagram hesabından paylaşılan gönderide 120 bin dolarlık çağdaş sanat eserinin 8,5 liralık gri bant ile hazırlanabileceğine dikkat çekiyor.

Burger King Fransa’nın Twitter hesabından “Nolursa olsun yutma” yazısıyla paylaştığı gönderide ise bantlanmış bir muzun 120 bin dolar, bantlanmış patates kızartmasının ise 0.01 euro olduğundan yola çıkılarak “Komedyen”in yapım maliyetine dikkat çekiliyor.

Fellas Foods “Sanat eseri tadında lezzetlerimize fiyat biçilebilir mi bilmiyoruz ama galeride sergilenecek kadar lezzetli olduğumuzu çok iyi biliyoruz” diyerek paylaştığı gönderide “duvara bantlanmış muz”u “ti”ye alıyor.

https://www.instagram.com/p/B52ljlDlBZ4/

Maylo Kağıt “120 bin dolarlık muz değil ama yokluğu can sıkar” dedi ve “duvara bantlanmış muz”a esprili bir şekilde gönderme yaparak gönderiyi Instagram hesabında paylaşıyor.

Join&Blend Instagram hesabından “Bizimki de sanat 😜” diyerek paylaştığı gönderide, ikonik sarı shaker’ını bantlayarak akıma gönderme yapan markalar arasında yerini alıyor.

https://www.instagram.com/p/B541jX9gQir/

Daha önceden de Koçtaş tarafından yapılan real time marketing çalışması

Koçtaş’tan yaratıcı “vida” paylaşımı

 

İLGİLİ HABERLER