Dünya haritasında Türkiye’ye yer vermeyen Continental’dan açıklama geldi

Continental’ın reklam kampanyası için kullandığı Dünya haritasında Türkiye yerine sular seller vardı. Ünlü Alman lastik firması Türkiye’yi haritadan silmekle suçlandı…

Ülkemizde de pazarı olan ünlü lastik firması uluslararası hizmet ağını gösteren bir reklam kampanyası hazırladı. Reklam filmini izlerken gözlerimiz ülkemizi aradı ama ne var ki haritada Türkiye’nin yerine sular seller vardı. Türkiye’nin var olmadığı bir Dünya haritasını böyle ünlü bir firmanın reklamında görmek herkesin tadını kaçırdı ve sosyal medyanın gücüyle bu çirkin durum krize dönüştü.

Yunanistan’a bağlı küçük adalara bile ayrıntılı bir şekilde yer verilen haritada Türkiye’nin olmaması markanın Türkiye’yi kasıtlı olarak sildiği tartışmalarını gündeme getirdi.

Continental reklam filminde Türkiye'yi haritadan sildi

“Derin bir üzüntü içerisindeyiz…”

Kasıtlı yapıldığı iddiaları yüzünden büyüyen tepkilerden sonra Continental’dan açıklama geldi:

Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz. 

Saygılarımızla,
Continental

İşte Continental’in rahatsız edici reklam filmi;

İLGİLİ HABERLER