Dubaili turizm grubu Jumeirah’a Türk genel müdür

2009 yılından bu yana İstanbul’un ikonik oteli Pera Palace Hotel Jumeirah’ın Genel Müdürü olarak görev yapan Pınar Kartal Timer, 1 Kasım 2017 itibarıyla Dubai’deki en prestijli turizm grubu Jumeirah’ın en önemli iki oteline Genel Müdür olarak transfer oluyor. Dünyanın en lüks otelleri arasında gösterilen Jumeirah Medinat Resort içinde yer alan 294 odalı Jumeirah Al Qasr ve 283 odalı Dar Al Masyaf; bundan sonra sektörde 30 yılını tamamlayan Pınar Kartal Timer‘e emanet.
Istanbul da yabancı bir zincir tarafından işletilen beş yıldızlı bir otelde ilk Türk genel müdür olma özelliğini de taşıyan Pınar Kartal Timer, Türkiye otelcilik sektöründen yurtdışına genel müdür olarak atanan ilk kadın Türk oldu.

St. George Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü’nü bitiren Pınar Kartal Timer, kariyerine 1988 yılında İstanbul Hilton Gelirler Departmanı’nda başladı. 1994’den 2002’ye kadar Hilton İstanbul ve Hilton Parksa Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 2002 yılında Mövenpick Hotel İstanbul’un açılış ekibinde Satış ve Pazarlama Direktörü olan Timer, buradaki başarılı kariyerini 2007’de Türkiye Mövenpick Hotels & Resorts Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü olarak noktalayana kadar sürdürdü. Daha once Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da Gelirler ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevini de yürüten Timer; Skal Klübü ve TUROB, BUMED gibi derneklerin aktif bir üyesi olarak çalışmaktadır. Almanca ve İngilizce bilen Pınar Kartal Timer; evli ve iki çocuk annesidir.

İLGİLİ HABERLER