Discovery’de yeni atamalar

Discovery, Türkiye’deki üst düzey pozisyonları yeniden yapılandırıldığını duyurarak, yeni Ülke Müdürü’nün Andrei Grigorescu ve ulusal yayın portföylerinin yeni Genel Yayın Yönetmeni’nin Ayşen Şenon olduğunu duyurdu. İstanbul merkezli yönetimde, Grigorescu ve Şenon Discovery Orta&Doğu Avrupa, Akdeniz ve Orta Asya (CEEMCA) Bölge Müdürü Victoria Davies’e rapor verecek.

Discovery’nin, iki ulusal kanal TLC ve DMAX’in yayına girmesiyle birlikte kanal portföyünün hızla genişlemesinin ardından bu atamalarla birlikte şirketin Türkiye’deki büyüme süreci devam ediyor.

Grigorescu 2010 yılında Discovery’e katılmasıyla birlikte, Discovery’nin Güneydoğu Avrupa’daki reklam satış operasyonlarını denetlemenin yanı sıra, Discovery Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Reklam Satış ve Ticari Direktörlüğü (2014-2016) ve Discovery CEEMCA Reklam Satış ve Marka Pazarlama Ortaklıkları Başkanlığı (2016-2018) gibi birçok görevde yer aldı.  Discovery’ye katılmadan önce, başta News Corp.’un yan kuruluşu olan News Outdoor olmak üzere birçok medya kuruluşunda çalışan Grigorescu, EMEA Ticari Başkan Yardımcılığı ve İngiltere Ticari Başkanlığı görevine getirilen Lydia Fairfax’in yerini devralarak Discovery ekibinin bir parçası olarak kariyerine devam edecek.

Yeni görevinde Grigorescu’ya destek verecek olan Ayşen Şenon, Discovery’nin Türkiye’de yayın yapan ücretsiz kanalları TLC ve DMAX’in stratejik ve operasyonel yönetiminden sorumlu olacak ve kanalların artan popülaritesini Türk izleyicisi nezdinde devam ettirecek. Daha önce Lifetime ve Nickelodeon Türkiye kanallarının Genel Yayın Yönetmenliği ile MTV Türkiye’nin İletişim Direktörlüğü görevini üstlenen Şenon, yirmi yılı aşkın bir süredir yapım ve pazarlama alanındaki medya deneyimini Discovery’e taşıyacak.

İLGİLİ HABERLER