Dijital dünyayı duygusallaştırmak mümkün mü?

 

Kullanıcılara daha duygusal bir dijital dünya sunmayı hedefleyen Samsung, bunu emojiler yardımıyla yapmayı planladı.

Herkes tarafından anlaşılabilir şekilde tasarlanan 1.200’den fazla emojiyle bu alandaki iddiasını ortaya koyan Samsung, emojileri yeni cihazlarına taşıyor.

Kullanıcıların, mesajlarına daha fazla duygu ve karakter katabilmek için kullandıkları emojiler, diğer bir deyişle renkli ikonlar; milliyetleri, kültürleri ya da kullandıkları telefon işletim sistemi ne olursa olsun dünyanın her yerinde yaşayan insanlar tarafından anlaşılabiliyor.

2010’dan beri mobil cihazlraa özel emojiler tasarlamayan Samsung, gerçekleştirdiği son inovasyonlarda özellikle müşterilerin değişen iletişim alışkanlıklarını cihazlarına yansıtmaya odaklandı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında pazara sunulan Galaxy S6 edge+; kişilere emoji göndererek veya bu kişileri dürterek onlarla çeşitli şekillerde iletişim kurabilmelerini sağlayan gelişmiş

“Edge Kişileri” özelliğini tüketicilerle tanıştırdı.

Gear S2 akıllı saat de tüketicilere mesajları emojiyle yanıtlama saçeneği sunuyor.

Samsung cihazlarına eğlence anlaşıyı katmak için emojilerin gerçeğe yakın tasarlanmasına büyük önem verdiklerini belirten UX (Kullanıcı Deneyimi) Tasarımcısı Erin Jung yeni emojilerle ilgili: ‘Bunu gerçekleştirmemizin bir yolu da detayların gücünü arttırmaktan geçiyor. Gülen yüz ifadesinde gözlerin daha büyük olması, endişeli yüz ifadesinin büyük ter damlalarıyla tasarlanması gibi…’ diyor.

İLGİLİ HABERLER