“Çünkü ayrılık da sevdaya dahil”

Base olarak sosyal medyanın en samimi markalarından Twigy için hayata geçirdiğimiz #nedenayrıldım kampanyası, Twitter’ı ayrılık nedenlerine boğdu! 48 saatte 2000’den fazla ayrılık nedeni toplayan kampanyamız, çiftlerin ayrılık bahanelerinde sınır ve mantık olmadığını gözler önüne serdi

Ajansta sıradan bir gündü. Ve her sıradan gün gibi bugün de herkes işe geç gelmişti. O nedenle sabah saatlerinde yapılması planlanan toplantı öğleden sonraya alındı. Toplantının konusu ise yaklaşan Sevgililer Günü idi. Saat 13.30 sıralarında yeteri miktarda kahve bünye alınmış ve karınlar Beyoğlu’nun farklı esnaf lokantalarında doyurulmuştu. Yani herkes hazırdı.

Mevzu, aşk meşk olunca toplantılar daha renkli geçiyor, herkes için bir nevi iç dökme seansına da dönüyordu. Neyse ki aramızda yeni ayrılan biri yoktu. Bu da toplantının seyrinin trajik bir noktaya gitme ihtimalini baya azaltıyordu. Yani şanslıydık. Sonra nasıl olduysa aşkı konuşurken daha çok ayrılıkları konuşmaya başladığımızı fark ettik. Ne de olsa herkes aşık olduğundan çok daha fazla sayıda ayrılmıştı. Herkesin ayrılık hikayeleri, aşk hikayelerinin yanında ezici bir şekilde galipti. Bazı ayrılık sebeplerine gülmeden edemedik. Benden çok selfie çektiği için, her yemekte hesabı Alman usulü ikiye böldüğü için, esnediğimde komiklik olsun diye ağzıma parmağını soktuğu için falan gibi sebepler olunca… Dedik ki birinden ayrılmak istemeye gör, sebep bol.

İşte hayatın içinden, takipçileriyle sohbete bayılan, sosyal medyanın en samimi markalarından biri olan Twigy için Sevgililer Gününe özel #NedenAyrıldım projesi de böyle ortaya çıktı. @Twigyİstanbul Twitter hesabından attığımız “Haydi sen de duyduğun ve yaşadığın en saçma ayrılık nedenlerini yaz” tweeti sonrası Twitter ortamı da bizim toplantı gibi gümbür gümbür ayrılık nedenleri ile dolmaya başladı. Twitter ahalisi de meğer bu konuda içini dökmeyi bekliyormuş. 48 saat içinde 2.000’den fazla #NedenAyrıldım tweeti geldi. Hala da katlanarak gelmeye devam ediyor… Ne de olsa büyük şair Attila İlhan’ın dediği gibi “Ayrılıklar da Sevdaya Dahil”. Bu vesile ile herkese mutlu bir Sevgililer Günü dileriz.

Bu arada bizim en favori 140 karakterlik #NedenAyrıldım tweetlerinden bazılarını sizin için derledik. Daha fazlasını okumak için Twitter’da #NedenAyrıldım hashtagini tıklamanız yeterli.

– Çok yakışıklıydı, nasılsa aldatacaktı.

– Pizza sipariş ettiğinde promosyon olanı bana yediriyordu.

– “Aşkım maç mı ben mi? sorusuna 90 dakika sonra cevap yazdığı için.

– O bana 1 adım attı, ben ona 3 adım attım. Onu geçince mecburen ayrılmak zorunda kaldım.

– Kumandayı buzdolabı poşetine sarmıştı.

– Annesinin yaptığı renkli kazakları giyiyordu.

– Instagram’da kendi fotoğraflarını beğeniyordu.

– Evinde televizyonun ve ev telefonunun üstünde dantel vardı

– Çok yemek yiyordu ben de ona baka baka çok yemeye başlayınca ayrıldım.

– Somon rengi ile füme rengini aynı renk sanıyordu. Neymiş ikisi de balıkla ilgiliymiş, aynı renkmiş.

– Hastanedeyken hastayım diye check in yaptı.

– Kedim ondan hoşlanmadı.

İLGİLİ HABERLER