Clubhouse ücretli mi olacak?

Son dönemin en popüler uygulamalarından Clubhouse’un Kurucuları Paul Davison ve Rohan Seth, “Clubhouse Townhall” odasında, henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş olan uygulamaya dair kullanıcıların sorularını yanıtladı. Ancak açıklamalar yanıttan çok soru işaretti yarattı! 

Hem davetiye şartıyla kullanıcılara kendini özel hissettiriyor, hem hoş rastlantılar vadediyor hem de geniş kitleleri anlık olarak bir araya getiriyor… Pandemi döneminin sıkıntılarına bir “panzehir” olarak sunulan uygulamanın sosyal medya platformları içinde nasıl bir konuma sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

“Clubhouse Townhall” odasında kullanıcıların sorularını yanıtlayan uygulamanın Kurucuları Paul Davison ve Rohan Seth, yeni özelliklerden de bahsetti. Bu özelliklerden ilki 5 bin katılımcı üst limitinin yakında “sınırsıza” dönüşecek olması. Bu da artık herhangi bir kısıtlama olmadan bir fikir ya da ilgi alanı etrafında daha büyük kitlelerin oluşabilmesini sağlayacak.

İkinci özellik ise yakın zamanda “ücretli” oturumların gerçekleşecek olması. Ödemelerin PayPal üzerinden gerçekleştirileceği öngörülüyor. Ücretlendirmelerin nasıl bir sistemle yapılacağı ise henüz net değil. Platformun Kurucuları ödeme sistemi geliştirmek üzere çalıştıklarını belirtiyor.

Oturumu takip eden Stratejist, Konuşmacı ve Danışman Gökhan Yücel’in yorumları ise şöyle;

 

İLGİLİ HABERLER