Cannes Lions’un “en”leri açıklandı

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nde Film, Film Kraft, Markalı İçerik & Eğlence ve Titanyum & Bütünleşik kategrorilerinde büyük ödüller açıklandı. 3 bin 474 işin başvurduğu Film kategorisinde Ogilvy & Mather Worldwide Kreatif Grup Başkanı Tham Khai Meng başkanlığındaki jüri kısa listeye kalan 257 işten 11’ini altınla, 19’unu gümüşle ve 39’unu da bronzla ödüllendirdi. Büyük ödül ise Chipotle için Creative Artists Agency Los Angeles tarafından hazırlanan ‘Back to the Start’ isimli çalışmaya gitti. Creative Artists Agency Los Angeles, aynı zamanda bu sene verilmeye başlanan Markalı İçerik & Eğlence kategorisindeki ilk ödülü almayı başardı. 52 ülkeden 800 başvurunun yapıldığı ve 87 işin kısa listeye kaldığı kategorinin jüri başkanlığını Big Fuel’in CEO’su Avi Savar yaptı. 18 altın, 13 gümüş ve 24 bronzun verildiği kategoride büyük ödül Chipotle için Creative Artists Agency tarafından hazırlanan ‘Cultivate Campaign’ adlı çalışmaya verildi. 

Film Kraft kategorisinde 1721 iş başvuru yaptı ki bu geçtiğimiz seneye oranla yüzde 30’luk bir artış demek… Motion Blur’dan Espen Horn’un başkanlığındaki jüri kısa listeye kalan 131 işten 10’unu altınla, 14’ünü gümüşle ve 31’ini bronzla ödüllendirdi. Kategorinin Grand Prix’i ise ‘Bear’ for Canal çalışmasıyla BETC Paris’e verildi. 

Crispin Porter + Bogusky Kreatif Grup Başkanı Rob Reilly başkanlığındaki Titanyum & Bütünleşik kategorisinde 517 iş başvuru yaptı ve bunların 45’i kısa listeye kaldı. Bu kategoride 2 iş altınla, 5 iş gümüşle ve 7 iş de bronzla ödüllendirildi.  Titanium Grand Prix’i Nike için R/GA New York tarafından hazırlanan ‘Nike+ Fuelband’ adlı çalışmaya verildi. Bütünleşik Grand Prix’i ise hiçbir çalışmaya verilmedi. 

Yılın Doğrudan Pazarlama Ajansı
1. Serviceplan, Munich
2. Wieden+Kennedy, Portland
3. DDB Brasil, São Paulo


Yılın Reklam Ajansı
1. Wieden+Kennedy, Portland
2. BBH, London
2. Ogilvy São Paulo, Brazil
Yılın Bağımsız Reklam Ajansı
1. Wieden+Kennedy, Portland
2. Serviceplan, Munich
3. Jung von Matt, Hamburg
Yılın Medya Ajansı
1. Duval Guillaume Modem, Antwerp
2. Jung von Matt, Hamburg
4. Manning Gottlieb OMD, London
Yılın Network’ü
1. Ogilvy & Mather
2. BBDO
3. DDB
Palme D’or
1. MJZ, USA
2. Rattling Stick, UK
3. Biscuit Filmworks, USA
4. Caviar, USA
5. Smuggler, USA

 

İLGİLİ HABERLER