Cannes Lions son 10 yılın en yaratıcı ajanslarını duyurmaya hazırlanıyor

Cannes Lions geçtiğimiz günlerde son on yıl boyunca yaratılan en etkileyici işlerin de takdir edileceği Global Lions Creativity Report of the Decade adlı raporunu yayınlayacağını duyurdu.

Cannes Lions tarihinde bir ilke imza atacak olan rapor geride bıraktığımız on yılın değerlendirmelerinin yer aldığı veriyi kullanarak ajansları sıralayacak olup, başarısını sürdürülebilir kılanları ödüllendirecek. Kazananlar 22-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Cannes’ın dijital inisiyatifi LIONS Live sırasında açıklanacak. Etkinlik sanal mecralar aracılığıyla gerçekleştirilecek olmasına rağmen kazananların ödül kabul konuşmalarına da şahit olacağız.
Başvurularıyla her sene global yaratıcılık standartlarını yükselten ve bu ilhamı sürdürülebilir bir çabayla ortaya koyan ajansların ön plana çıkacağı raporun kategorileri belirlendi;
– On Yılın Holding Şirketi
– On Yılın Network’ü
– On Yılın Ajansı
– On Yılın Bağımsız Ajansı
– On Yılın Altın Palmiyesi
– On Yılın Ajansı – Kuzey Amerika
– On Yılın Ajansı – Latin Amerika
– On Yılın Ajansı – Asya
– On Yılın Ajansı – Pasifik
– On Yılın Ajansı – Avrupa
– On Yılın Ajansı – Orta Doğu ve Afrika
– On Yılın Pazarlama Markası
Rapor Cannes Lions’ın kardeş kuruluşu WARC aracılığıyla duyurulup sıralamalar hakkında yorumları ve içgörüleri de barındıracak. Raporun tam versiyonu LIONS Live’daki duyurusunun hemen ardından ücretsiz bir şekilde erişilebilir olacak.
Dünyanın dört bir yanından kreatifin buluşma noktası olmayı hedefleyen LIONS Live hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER