Cannes Lions rehberi 2

61’inci Can­nes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl kıran kırana bir mücadeleye daha tanık oluyor. Ama bu kez dahi fikirler değil plaj futbolunda iyi olan kazanıyor… Festivalin üçüncü günü sabahtan akşama kadar sürecek olan plaj futbolu etkinliği Can­nes Lions 2014’te programa tekrar dahil olan bir Cannes Extra içeriği. Katılımcılar şimdiden robh@canneslions.com adresinden Rob Hubbert ile bağlantıya geçebiliyorlar.

Festivalin üçüncü gününde ön plana çıkan oturumlar arasında ise Google’ın “The (Digital) Future” oturumu ve 13 yıllık Google tecrübesinin ardından Yahoo’nun başına geçerek Yahoo’yu küllerinden tekrar doğuran kadın olarak anılan Marissa Mayer’in yer aldığı görülüyor. “On Users, Brands and Creativity” başlıklı sunumla katılımcılarla buluşacak olan Mayer’in yanı sıra günün devamında National Geographic kanalında “Zihin oyunları” adlı bölümün sunuculuğunu yapan ve kendini tekno-filozof olarak tanımlayan Jason Silvia’nın oturumu dikkat çeken sunumlar arasında.

Peki, dünyanın dört bir yanından 10 binlerce reklam ve pazarlama pro­fesyonelini ağırlayan festivalde kazanan işlerin nasıl bir jüri değerlendirmesinden geçtiğini hiç düşündünüz mü?
Bu yıl 61’inci Cannes Lions’a eklenen yeni bir oturum başlığı bu sorunun cevabını vermeyi hedefliyor. “Insights With The Jury” oturumları Lions’a layık işlerin nihai karara giden süreçte nasıl değerlendirdiklerini katılımcılarla paylaşacak. 17 Haziran günü Can­nes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali jüri üyelerinden Leo Burnett Baş Kreatif Direktörü Susan Credle, TBWA/HUNT/LASCARIS Yönetici Kreatif Direktörü Adam Livesey ve adobo Dergisi Kurucusu ve Baş Editörü Angel Guerrero Promosyon ve AAktivasyon Lions’unun karar sürecini aşamasını dinleyicilere anlatacak. Üçün gün Medya, Mobil ve Açıkhava Lions’larının sahipleriyle buluşmasının ardından sona erecek.

18 Haziran’da 61’inci Can­nes Lions’da konuşmacılar arasında Oscarlı Müzisyen Jared Leto, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve artist Courtney Love, İngiliz Hasta ve Schinder’in Listesi filmlerindeki başarılı performansıyla göz dolduran Alan Rusbridger kaçırılmaması gereken isimler arasında. Günün oldukça kalabalık olacağını düşündüğümüz bir diğer oturum ise tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Therones televizyon dizisinin yapımcıları ve senaristlerinin misafir edileceği etkinlik olacak. Facebook COO’su Sheryl Sandber de günün ilerleyen saatlerinden “Facebook: Making Marketing Personal Again” başlıklı oturumla dinleyicilerle buluşacak isimler arasında. Gecenin kapanışında ise Siber, Dizayn, Ürün Tasarımı, Basın ve Radyo Cannes Lions ödülleri yanı sıra Young Lions Siber ve Basın kategorisinde ödüller sahiplerini bulacak.

Cannes Lions’un ilk iki gün rehberi için tıklayınız.

İLGİLİ HABERLER