Cannes Lions 2019’da Türkiye etkisi artıyor

Cannes Lions Uluslararası yaratıcılık Festivali 2019’da üçüncü günün sonuna yaklaşırken Türkiye toplam 11 yaratıcı işle Cannes Lions kategorilerinde kısa listede yer aldı. Şimdiye kadarsa toplam 3 Bronz Lions’ın sahibi oldu. İşte Cannes Lions’ın 3’üncü gününden 1’inci gününe kısa özeti ve Türkiye’nin ödül alan yaratıcı işleri…

Şu ana kadar kazananlar

TBWA\Istanbul, Land Rover Shirt: Outdoor/Bronze Lions
TBWA\Istanbul, Land Rover Polo Shirt: Outdoor/Bronz Lions
Rafineri, LÖSEV, Change the End: Entertainment/Bronz Lions

3’üncü gün

Cannes Lions 2019’un 3. gününde de Türkiye rüzgarı devam etti. Bugün açıklanan Brand Experience & Activation, Creative eCommerce, Creative Effectiveness, Film, Mobile ve Radio & Audio kategorilerinden Türkiye Mobil’de TBWA\Istanbul’un IKEA için gerçekleştirdiği Hailstorm adlı realtime çalışmasıyla kısa listeye kaldı.

2’nci Gün

2’nci gün açıklanan 6 kategoride ise Türkiye 4 çalışmayla kısa listeye kaldı. Açıklanan Social & Influencer, Creative Strategy, PR, Media, Direct ve Creative Data kategorilerinden Türkiye’nin adı PR ve Media kategorilerinde yer aldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü ve 4129Grey’in  Blackout isimli kampanyası PR kategorisinde, TBWA\Istanbul ve Turkcell’in The Unreachables, Mindshare Türkiye ve Vodafone’un Red Line, 4129Grey Tohum Otizm Vakfı Autism School on Minecraft kampanyası da  Media kategorisinde kısa listeye kalan isimler oldu.

TBWA\Istanbul, Turkcell – The Unreachables

Mindshare Türkiye, Vodafone Red Line

1’inci Gün

27 kategorinin 14’ünün kısa listesinin açıklandı. Açıklanan; Titanium, Glass, Inovation, Outdoor, Health&Wellness, Pharma, Design, Print&Publishing, Film Craft, Digital Craft, Industry Craft, Entertainment, Entertainment for Music ve Entertainment for Sport kategorilerinden Türkiye’den üç çalışma Design kategorisinde kendine yer buldu. Havas İstanbul Finish iş birliği ile hazırlanan Glasses of Drought (Susuz Bardaklar) projesi, TBWA\Istanbul’un Theatre Hours için hazırladığı Acting Identity ve 4129Grey Orkid iş birliği ile gerçekleşen Uncover the Shame, Design kategorisinde kısa listeye girdi.

Havas, Finish – Glasses of Drought

Lösev – Change the End/Dear Brother (Canım Kardeşim)

TBWA\Istanbul, Land Rover Polo Shirt

İLGİLİ HABERLER