Bu şarkıları “üretirken” dinleyin, dinlerken üretin!

Çalışırken müzik dinlemek pek çoğumuz için bir alışkanlık. Hele ki evden çalışmanın yeni normal olduğu bu günlerde müzik günlük çalışma hayatımızın daha da büyük bir parçası. Geçtiğimiz haftalarda OnBuy.com’un 3 bin profesyonelle gerçekleştirdiği araştırma doğrultusunda sizlere “ilaç gibi müzik listesi” sunmuştuk. Araştırma halen devam ediyor, bu kez hedefte “üretken olmak” var!

Araştırma kapsamında yine 3000 profesyonele şarkıları dinlerken gerçekleştirmeleri için 10 küçük görev veriliyor. Bu doğrultuda müzik eşliğinde bu 10 görevden 6’sını gerçekleştirenler ortalamanın üzerinde yaratıcılık sergilemiş oluyor. Liste başında yer alan Sia’nın My Love şarkısı ise ortak kanaatle üretkenliği en çok destekleyen şarkı konumunda…

Ayrıca Tom Odell, Arctic Monkeys, Bruce Springsteen ve Bobby McFerrin zirvenin ortak isimleri. Yaratıcılığı tetikleyen bu beş şarkıda dikkat çeken ortak özellik ise hepsinin düşük bir ritmi olması!

Listeye göre kesinlikle uzak durmanız gereken şarkılarsa “Dancing With Myself”, “Roar” ve “I’m So Excited”. Yüksek tempolu enerjik şarkılar görünene göre yaratıcılığa pek de iyi gelmiyor ancak elbette ki seçim sizin.

“Çalışırken daha çok odaklanmaya ihtiyacım var” diyorsanız da buyrun OnBuy.com’un ilk araştırmasından oluşturduğumuz liste sizi bekliyor. Evden çalışanlara ilaç gibi müzik listesi”ni okumak için tıklayın! 

 

İLGİLİ HABERLER