Çalışanların yüzde 81’i iş yerlerinin temizliğine önem veriyor

Sodexo’nun dört kıtadaki çalışanlarıyla yaptığı Global İş yeri Araştırması, çalışanların iş yerlerinden beklentilerini araştırdı. Araştırmaya katılan çalışanların yüzde 81’i temiz bir iş yerinde çalışmanın çok önemli olduğunu söyledi. Çalışanların yüzde 79’u da güvenli ve ulaşım kolaylığına sahip bir ofiste çalışmak istediğini belirtti.

Hizmet verdiği 67 ülkede her gün 100 milyon kişinin yaşamına dokunan Sodexo, Global İşyeri Araştırması ile çalışanların beklentilerini analiz etti. Sodexo’nun 4 kıtadaki çalışanlarıyla yaptığı görüşmeler ışığında gerçekleştirilen araştırmaya katılanların en büyük beklentisi “temizlik” oldu. Çalışanların yüzde 81’i temiz bir iş yerinde çalışmak istediğini dile getirdi. Katılımcıların büyük bir çoğunluğu temizliğin yanında güvenliğin ve ulaşılabilirliğin önemine dikkat çekti. Yüzde 79’luk kesim güvenliğin ve ulaşılabilirliğin gerekli ve önemli olduğunun altını çizdi.

Sodexo’nun araştırmasında ön plana çıkan rakamlarla çalışanların yüzde 81’inin iş yerlerinin temizliğinin önemli olduğunu söylediği, çalışanların yüzde 79’unun güvenliğin ve ulaşılabilirliğin gerekliliğine vurgu yaptığı ve IT servisin gerekli ve önemli olduğunu söylediği buna ek olarak da çalışanların yüzde 74’ünün kahve servisinin ve molaların gerekli ve önemli olduğunu belirttiği gözler önüne seriliyor.

İLGİLİ HABERLER