Burger King’den müşterilerine çağrı: “McDonald’s’tan sipariş verin”

Fast food zinciri Burger King, sıra dışı iletişim çalışmalarına bir yenisini ekledi. Marka bu defa  müşterilerini ezeli rakibi McDonald’s ve diğer restoranlardan sipariş vermeye çağırdı. Burger King İngiltere sosyal medya paylaşımlarıyla müşterilerinden Burger King olsun ya da olmasın, koronavirüs salgını sırasında yerel fast food satış noktalarını desteklemelerini istedi…

KFC, Subway ve Domino’s Pizza gibi güçlü rakiplerinin isimlerine de paylaşımında yer veren marka: “Sizden bunu yapmanızı isteyeceğimizi hiç düşünmemiştik, ancak binlerce personel çalıştıran restoranların şu anda gerçekten desteğinize ihtiyacı var” açıklamasında bulundu.

Burger King İngiltere, son paylaşımıyla gıda sektöründe dayanışma mesajı verirken markanın Kuzey Amerika operasyonu ise agresif tutumunu sürdürdü. Burger zincirinin, Kuzey Amerika operasyonu Cadılar Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği kampanyada McDonald’s, Wendy’s, Sonic ve Jack in the Box gibi rakiplerine gönderme yaparak “Dünyanın en korkunç yerleri” olarak tarif ettiği rakip restoranlara yakın konumda uygulamasını kullananlara  Whopper hediye etti.

 

 

İLGİLİ HABERLER