Burger King’den McDonald’s’a ilginç teklif: “Güçlerimizi birleştirelim!”

Dünyanın en büyük hamburger üreticileri Burger King ve McDonald’s bir günlüğüne de olsa güçlerini birleştirmesi için önceki gün New York Times ve Chicago Tribune gazetelerine tam sayfa reklam veren Burger King, iki şirketin bir şubeyi bir günlüğüne birlikte işletip Big Mac ve Whooper’ı birleştirmeyi teklif etmesi üzerine McDonald’s’dan yanıt geldi.

Bir günlüğüne iki dev şirketin bir şubeyi çalışanlarıyla birlikte işletme teklifinin sonucunda elde edilecek geliri Peace One Day isimli bir organizasyona bağışlamak isteyen Burger king, Uluslararası Barış Günü’ne destek vermek için böyle bir adım attı.

GÜNCELLEME

McDonald’s ise Facebook sayfasından verdiği cevapla bu teklifi reddetti. 

Güzel bir amaç için doğru bir adım olarak nitelendirdikleri teklifi “Birlikte daha iyi bir şey başarabiliriz” diyerek reddeden McDonald’s CEO’su Steve Easterbrook, iki rakip şirketin dostane rekabetinin küresel savaşlarla karşılaştırılamayacak bir durum olduğunu söyledi. McDonald’s’ın tüm dünyada farkındalığı arttırmak amacıyla çalışmalar yaptığını da yazısına ekleyen Easterbrook, Burger King’i kendilerine bu alanda yardımcı olmaları için davet etti. Son olarak da tam sayfa gazete ilanlarına atıfta bulunarak “Bir dahaki sefere basit bir telefon konuşması yeterli olur” diyen Easterbrook’un paylaşımına markanın takipçilerinden binlerce yorum geldi.

 

 

Dear Burger King, Inspiration for a good cause… great idea. We love the intention but think our two brands could…

Posted by McDonald’s on Wednesday, August 26, 2015

İLGİLİ HABERLER