BEL Türkiye Ülke Müdürü Aytekin Yıldız, 4 ülkeden sorumlu Genel Müdürlük görevine atandı

Gülen İnek (La vache qui rit), Karper, Kiri, Babybel, Boursin gibi dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran BEL Group’ta 2014 yılından bu yana Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapan Aytekin Yıldız BEL Group’un 4 ülkeden sorumlu Genel Müdürlük görevine atandı. Yıldız, Türkiye ile birlikte Malta, Kıbrıs ve Filistin marketlerinden sorumlu olacak.
 
2014 yılından bu yana BEL Group bünyesinde Gülen İnek (La vache qui rit), Karper, Kiri, Babybel, Boursin gibi markaların Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapan Aytekin Yıldız, Türkiye’deki üretim fonksiyonu haricindeki tüm fonksiyonların yönetimini yürütüyordu. Yeni Genel Müdürlük görevi ile Türkiye, Malta, Kıbrıs ve Filistin marketlerinin tüm faaliyetlerinden sorumlu olan Yıldız, ayrıca Çorlu’da yer alan üretim tesisinin de başına geçti. 
 
Aytekin Yıldız Hakkında
Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında Danone-Sabancı ortaklığında finans bölümünde kariyerine başlayan Yıldız, Danone’nin Fransa’daki genel merkezinde 7 yıl boyunca 30 ülkeden sorumlu Finans Grup Müdürü olarak çalıştı.
 
2009 yılında Fransız BEL Group’a, Global Finansal Kontrolör olarak katılan Yıldız, 2010 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak BEL Türkiye finans, insan kaynakları, satın alma ve IT’den sorumlu CFO oldu. 2014 yılında ise BEL Türkiye Ülke Müdürü olarak görevine devam etti.
 
Gülen İnek (La vache qui rit), Kiri, Babybel, Boursin gibi dünyaca ünlü markalara sahip olan BEL Group, 2006 yılında sürülebilir peynir kategorisinin favori markalarından Karper’i satın almıştı. 150 yıllık köklü bir geçmişe sahip BEL Group, Gülen İnek markası ile 1921’den beri dünya çocuklarının peyniri severek tüketmelerine yardımcı oluyor.

İLGİLİ HABERLER