“Behzat Ç. bu ülkenin insanlarıyla olgunlaştı”

BluTV’de yayınlanacak yeni bölümleri için gün sayan ve merakla beklenen Behzat Ç. dizisinin efsane karakteri Behzat Ç’ye hayat veren Erdal Beşikçioğlu, dizinin yayın öncesinde ilk söyleşini Marketing Türkiye’ye verdi. Beşikçioğlu’nun çarpıcı açıklamalarda bulunduğu ve tamamı Marketing Türkiye’nin Haziran sayısında yer alacak söyleşinin satır başlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Karakterleriyle, diyaloglarıyla gerçek hayatın bir parçasından koparak izleyenlerin kalbinde o kadar büyük bir yer etti ki ekranlara geri döneceği haberiyle hayran kitlesini mutluluğa boğdu. Evet, Behzat Ç. geri dönüyor. Üstelik yıllar önce bittiği halde kendine daha büyük bir hayran kitlesi edinerek dönüyor.

Behzat Ç.’nin devam bölümlerinin çekileceğini nasıl bir süreçte öğrendiniz?

Bir süreç değildi, Serdar Akar yeniden Behzat Ç’yi çekelim dedi, biz de başladık. Daha önce de çekilme ihtimali vardı ama o dönem şartlar uygun değildi. Şartlar uygun olunca biz de çekelim dedik.

Behzat Ç. karakteri neden bu kadar içselleştirildi?

Adalet duygusu, adalet olgusu… Behzat, adalet için sorduğu sorulara verdiği ve bulamadığı cevaplarla aslında kamu vicdanını derinden etkileyen bir karakter. Her ne kadar yaşamsal standartları düşük olan bir karakter olsa da adalet olgusuyla ilgili sorduğu suallerin hepsi bizim vatandaş olarak sorduklarımızla örtüşüyor.

Sizce Behzat Ç.’nin yeni bölümleri kemik kitlesini de aşarak daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşacak mı?

Onu bilmiyorum ama bu kitle yeni bir rüzgarı o kadar fazla istedi ki onları kırmak çok ayıp olacaktı. Akabinde de buna başladık. Doğru, dizinin kemik bir izleyicisi var ve biz Behzat Ç.’yi tabii ki devam ettirmek isterdik, televizyon kanalları Behzat Ç.’yi istedi de biz mi çekmedik sanki… Ama BluTV ile Behzat Ç.’yi yeniden izleyicilerle buluşturma kararı aldık. Artık sözümüzü BluTV üzerinden söyleyeceğiz.

Televizyondaki uzun dizi süreleri ve çalışma koşulları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben o kadar sürelerin içinde artık yer almak istemiyorum. Çünkü kaldıramıyorsunuz. Bedeniniz kaldıramıyor, sinir sisteminiz kaldıramıyor. Koşullar böyle olunca da agresife bağlayan oyuncu medya dünyasında rezil rüsva ediliyor. Kimse çalışma saatlerini sormuyor, “bu adam neden delirdi” diye kimse sormuyor. “Delirdiiii” diyorlar. Yahu kardeşim onu delirttin sen işte…

 

İLGİLİ HABERLER