Bahçeşehir Üniversitesi’nden sanal kampüs turu

Aday öğrencilerini “Sınırların Ötesinde Bir Üniversite” ile buluşturmayı amaçlayan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) için sınırsız bir kampüs tasarlandı. Tüm tanıtım süreçlerini online platformlara taşıyan BAU’nun Sanal Kampüs Turu, Bestimage & VideoSanat imzasıyla interaktif dünyaya taşındı.

28 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek BAU Tercih ve Tanıtım Günleri kapsamında öğrenciler isterlerse kampüsü yerinde ziyaret edebilecekleri gibi aday.bau.edu.tr adresinden de tüm süreçleri online olarak keşfedebilecekler. Online tanıtım videoları, e-katalog ve e-broşürlerin yer aldığı siteye bu yıl ilk defa 360 derece sanal kampüs turu da eklendi. Böylece BAU Beşiktaş Güney Kampüsü’nü sanal olarak gezebilecek öğrenciler, yepyeni bir deneyim yaşamış olacak. Sanal turda aday öğrenciler istedikleri bölümün kampüsünü gezebilir, bölüm ve olanakları hakkında detaylı bilgileri, tur esnasında karşılarına çıkan pinler içerisindeki bilgilendirme videoları ile anında edinebilir. Sitede ayrıca birebir canlı görüşme imkânı da yer alıyor.

Sanal kampüs kapsamında; fakülteler, fuaye alanları, BlockchainIST Center, BAUMUS, Mahkeme Salonu, CO-OP, Cyber Security Center, bahçe, teras, konferans salonu, Robotic Lab, Fazıl Say Sahnesi, Big Data ve daha birçok alan öğrenciler tarafından keşfedilebilecek.

BAU ve Bestimage & VideoSanat imzasıyla hayata geçen proje kapsamında özel bir yazılım kullanıldı. Bu yazılım sayesinde çekim yapılan mekânların üç boyutlu görüntüsü çıkarıldı.Kampüs turunu oluşturan görüntüler, 1 ay süren çekimler sonucunda elde edildi. Ardından yapılan post prodüksiyon aşaması sırasında sanal tura birçok tanıtım videosu eklendi. Bu sayede sanal tur yapılırken birçok noktada öğrenciler merak ettikleri konuları interaktif video ve metinlerle keşfetme şansı yakalayacak.

 

İLGİLİ HABERLER