Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç’a deneyimli İK direktörü

Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç Sanayii, büyümesini yeni atamalarla sürdürüyor. Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç Sanayii’nin “İnsan Kaynakları Direktörlüğü”ne sektördeki 20 yıla yakın tecrübesiyle birçok çalışmaya imza atan Gonca İçören getirildi. 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan İçören, yüksek lisansını Cranfield Üniversitesi’nde Uluslararası İnsan Kaynakları Yönetimi alanında tamamladı. Profesyonel iş hayatına PriceWaterhouseCoopers’ta (pwc) İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başlayan Gonca İçören, 2001 yılında Pfizer/Pharmacia’da İnsan Kaynakları Uzmanı, İnsan Kaynakları Operasyon Müdürü, Ücretlendirme Müdürü, Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesi İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev aldı. 

İçören, 2009 yılında Actavis Türkiye’de Orta ve Doğu Avrupa ile Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Son olarak Actavis’te Global Yetenek Yönetimi ve Avrupa İnsan Kaynakları Başkanlığı görevini İsviçre Zug’da gerçekleştiren İçören, ‘İşe Alım’, ‘Performans Yönetimi’, ‘Yetenek Değerlendirme’, ‘Yedekleme Planlaması ile Eğitim’ ve ‘Gelişimi içine alan entegre global yetenek yönetimi’ süreçlerini yönetti. Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç’ta Türkiye yönetim ekibinin bir üyesi olarak göreve başlayan Gonca İçören, iki ilaç markasının bölgesel yapılanmasında kilit rol oynayacak.

İLGİLİ HABERLER