Ajans Press, koronavirüs salgınının internet hızına etkisini açıkladı!

Ajans Press’in, tech4i2 verilerinden elde ettiği bilgilere göre, koronavirüsün internet hızına olan etkisi açıklandı. Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınının internet hızına da büyük etki ettiği tespit edildi. Birçok sosyal medya uygulaması da dahil olmak üzere internet sitelerine giriş hızının da düşmeye başladığı saptandı. Bu süreçte yüzde 79 hız düşüşü yaşayan Amazon ise erişimi en çok düşen site oldu.

Medya takip kurumu Ajans Pressinternet ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press ve ITS Medya’nın dijital arşivinden yapılan araştırmaya göre, bu yıl internet hakkında çıkan haber sayısı 46 bin 159 olarak belirlendi. Sadece internet hızı olarak bakıldığında ise 907 basın yansıması olduğu görüldü. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün haber çıkışları ise yoğun bir şekilde artarak devam ettiği kaydedildi.

Ajans Press’in, tech4i2 verilerinden elde ettiği bilgilere göre, koronavirüsün internet hızına olan etkisi açıklandı. Araştırma bazı Avrupa ülkelerini baz alırken birçok sosyal medya uygulaması dahil internet sitelerine girişteki hızın düşmeye başlandığı saptandı. Böylelikle Amazon yüzde 79 hız düşüşü yaşayarak erişim hızı en çok düşen site olurken, Facebook yüzde 58, twitter yüzde 43, Microsoft ve Youtube ise yüzde 29 düşüş yaşayan uygulamalar oldu. Bu süreçte internet hızının en çok düştüğü ülke ise Almanya olurken, yüzde 29,7 gibi bir hız düşüşünün olduğu saptandı. Türkiye ise araştırma içerisinde yer alan ülkelerden olmadı.

İLGİLİ HABERLER