AdColony mobil reklamın en başarılılarını Best Practice Raporu’nda yayınladı

AdColony mobil reklamın en başarılılarını Best Practice Raporu’nda yayınladı. Rapora göre 2019 yılının en başarılı telekomünikasyon kampanyalarından biri Etisalat – Mr.Bean oldu.

AdColony’nin yayınladığı ve içeriğinde 2019 yılının en başarılı mobil kampanyalarına yer verdiği Best Practice Raporun yayınlandı. Aynı zamanda Best Practice 2020 raporu, AdColony’nin 2019’da sunduğu iyi yürütülen ve etkileşimli mobil video kampanyaları hakkında da bilgi veriyor.

Rapor’da yaratıcı kampanya uygulamalarının yanı sıra olağanüstü performanslarıyla da dikkat çeken Teknoloji, Telekomünikasyon, Otomotiv, Eğlence, Finans ve FMCG endüstrileri oluyor. Telekomünikasyon endüstrisinde Orta Doğu bölgesinde gerçekleştirilen ve Smarties ‘den “En İyi Mobil Video” ödülüyle dönen Etisalat – Mr.Bean kampanyası yüzde 84 tekil izlenme oranı ve yüzde 158 etkileşim oranıyla 2019 yılının en başarılı telekomünikasyon kampanyalarından biri oldu.

2020 yılında global reklam harcamasının yüzde 4,3 büyüyecek

Geçtiğimiz on yılda reklamcılığa olan talebin durmaksızın büyüdüğü inkar edilemez bir gerçek. Zenith Media’ya göre 2020 yılında global reklam harcamasının yüzde 4,3 büyümesi bekleniyor ve sürekli gelişen akıllı telefonlarla mobil oyunların endüstride çok büyük bir artış göstermesi de kaçınılmaz oluyor. Dünya çapında 2.2 milyar mobil oyuncunun geçirdikleri zaman ve tercihleri de pazarda çeşitlilik doğuruyor. Reklam verenler için hem etkileşim hem de geçirilen zamanın diğer dijital ortamlara göre daha ölçülebilir olması mobil oyunları ilk tercihleri arasına sokuyor. Aynı zamanda marka güvenliği ve ilk elden dataların elde edilmesi de bu duruma çok büyük bir katkı sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER