3M Türkiye’de finans direktörü değişikliği

3M Türkiye’nin Finans Direktörü Volkan Metin, 3M Global Tedarik Zinciri Finans Müdürü pozisyonuna atandı. Volkan Metin’in yurtdışına transferi sonucunda açılan 3M Türkiye Finans Direktörlüğü pozisyonuna ise 1996 yılından bu yana 3M’de finans alanında çeşitli pozisyonlarda çalışan Simla Tarkan getirildi.

3M’in ABD’nin Minnesota eyaletindeki St. Paul şehrinde 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren sürdüreceği yeni görevi kapsamında Volkan Metin, uluslararası düzeyde satılan ürünlerin maliyetinin geliştirilmesi ve sermaye artırımını yönetmek, ürünlerin maliyetlerini düşürme etkenlerinin uygulanmasını ve uluslararası düzeyde tüm finansal ölçümlerin tutarlı olmasını sağlamak, uluslararası portföye odaklanmak ve kâr artırımı için planlama yapmak, 3M Vergi Birimi ile birlikte çalışarak Tedarik Zinciri vergi verimliliği modelini uygulamak, kurumsal kaynakların dağılımı ve finansal operasyonların etkinliğini sağlamak ve Uluslararası Tedarik Zinciri stratejik planlamasına destek vermek gibi konulara odaklanacak.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Volkan Metin, Kelley School of Business’ten MBA derecesini aldı. 1992 yılında denetçi olarak iş hayatına atılan Metin, 2002’ye kadar Pricewaterhouse Coopers’ta çalıştı. Ardından 2007’ye kadar CFO olarak Ingersoll Rand Güvenlik Teknolojileri’nde görev yaptıktan sonra Kurumsal Finans Müfettişi olarak 2010 yılına kadar Cadbury’de çalıştı. Metin, 2010 yılı içinde Medina Turgul DDB’de CFO’luk görevini yürüttükten sonra aynı yılın Aralık ayında 3M ailesine katılmıştı. 

3M’de edinilen 15 yıllık finans deneyimi

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden 1995 yılında mezun olan Simla Tarkan ise iş hayatına 1996 yılında atıldı. O tarihten bu yana 3M’de çalışan Simla Tarkan, geçtiğimiz 15 yıl içinde Finans Birimi’nde Kredi Kontrol, Muhasebe, Üretim ve İşletme Finansmanı gibi alanlarda farklı görevler yaptı. 2010’da Bölge Finansal Analisti pozisyonuna getirildi; Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Fiyatlandırma Pazarlama Mükemmeliği Fiyatlandırma Direktörü oldu. 1 Ocak 2015’ten itibaren 3M Türkiye Finans Direktörlüğü görevini üstlenecek olan Tarkan, son olarak Endüstriyel Ürünler Grubu ve Tüketici Ürünleri Grubu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Finans Sorumlusu görevini yerine getirdi.

 

İLGİLİ HABERLER