Samsung’dan QLED televizyonları için sıra dışı bir reklam

Samsung, en yeni QLED televizyonları için sıra dışı bir reklam yayınlamaya hazırlanıyor. İngiltere’de yayınlanacak reklam filmi, #TVblackout başlığı ile gösterilecek ve milyonlarca ekran aynı anda “bozulmuş” gibi kararacak. Reklam ajansı Taylor Herring tarafından hazırlanan reklam filminin ilk 20 saniyesinde televizyon ekranı karıncalanmaya başlayacak ve ardından 6 saniyelik bir kararma olacak. Daha sonra reklamda “Bu sizin TV ekranınız… Genellikle içinde hiçbir şey olmayan bir boşluk” yazısı belirecek ve sonrasında Samsung, QLED ve Ambiyans Mod’lu yeni televizyonunun tanıtımı yapılacak.

Reklam filmi 18 farklı kanalda eş zamanlı olarak 10 gün boyunca yayınlanacak. Reklamın yayınlanacağı yapımlarsa Şampiyonlar Ligi Finali, Simpsonlar gibi İngiltere’de en çok izlenen programlar arasından seçilmiş ve böylece oldukça geniş bir kitle reklam filmini görecek. Oldukça başarılı bir pazarlama hamlesi olarak görülen reklam, Solo: A Star Wars Story gibi yüksek izleyici beklentisi olan filmlerden önce de gösterilecek.

Ayrıca kampanyanın parçası olarak “TV başlı insanlar” ellerinde “This is the end” yazılı pankartlarla sokaklarda dolaşıyor.

İLGİLİ HABERLER