Habertürk gazetesi kapanıyor iddiası… İsmail Saymaz doğruladı

Ciner Yayın Holding bünyesinde yayın yapan Gazete Habertürk’ün kapanacağı iddia edildi. SuperHaber’de yapılan habere göre gazete son olarak 6 Temmuz 2018 cuma günü baskıya verilecek. Söz konusu iddialarla ilgili gazeteden ise henüz bir açıklama gelmedi.

Türk basının önemli seslerinden “Gücü Özgürlüğünde” sloganıyla 10 yıldır yayın yapan Gazete Habertürk’ün kapanacağı iddia edildi.

Bir süredir mali sorunlarla mücadele eden ve Anadolu’da bulunan baskı tesisleri ile bürolarını aşama aşama kapatan Habertürk gazetesi cuma günü son kez baskıya verilecek.

SuperHaber’de yer alan habere göre 10 günlük kağıt stoğu kalan gazete, cuma günü son kez okurlarla buluştuktan sonra dijital olarak yayın hayatına devam edecek.

İsmail Saymaz doğruladı

Pazar günü yapılan “Habertürk kapanıyor mu” iddialarına gazeteci İsmail Saymaz’dan bir doğrulama geldi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada Saymaz, “Habertürk gazetesinin kapanacağı bilgisi doğruymuş. Habertürk’ü bir muhabir olarak çok beğeniyordum. Yıllarca öncesinde kaldı diye düşündüğüm habercilik rekabetini var ediyordu. Etkili Haberler, esaslı söyleşiler, dikkate değer yazılar okuyordum. Kapanmasına çok üzüldüm” diye konuştu.

 

 

İLGİLİ HABERLER