Apple Music artık Android’de

Apple’ın yaklaşık dört ay önce iOS kullanıcıları için sunduğu Apple Music, Android platformu için yayınlandı. Android kullanıcıları Apple Music uygulamasını artık Play Store’dan indirebilirler ve ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanabilirler. 

Play Store’da ücretsiz olarak indirebildiğiniz bu uygulamada ilk 3 aylık deneme süresi bittikten sonra milyonlarca şarkı, canlı yayın yapan Beats 1 radyo ve Connect servisini kullanmanın bedeli olarak aylık 9.99 dolarlık bir bedel kartınızdan çekilmeye başlıyor ve böylece abonelik başlamış oluyor. Her iki platformda da tasarım olarak olarak büyük oranda aynı özelliklere sahip Apple Music, Android kullanan iTunes kullanıcılarının aldığı eski müzikleri de gösterecek. Yani iPhone’a sahip olmayan kullanıcıların da Apple’ın yeni müzik servisini deneyebileceği anlamına geliyor. Zira sırf aldığı müzikler yüzünden Android’e geçemeyen iOS kullanıcıları artık Android’de yerini alan bu uygulamayla iOS için satın aldıkları müziklere erişim sağlayabilecek. 

Android sürümü beta versiyon olarak yayınlanan uygulama ile birlikte kullanıcıların müzik akışı uygulamalarına da yeni bir alternatif eklenmiş oldu. Ancak Apple Music’in henüz ülkemizde kullanıma sunulmadığını da hatırlatalım. 

İLGİLİ HABERLER