Gençlere cesaret verme görevi bu yaz Murat Boz’da…

Cornetto her yaz sevilen bir sanatçıyla yaptığı iş birliği ve markasına özel hazırlanan sürpriz şarkılarla yaza sağlam adımlarla giriş yapıyor. Bu senenin sürpriz ismi ise Murat Boz oldu. Ünlü sanatçıyla yeni projeyi ve Cornetto’nun yaz sürprizlerini konuştuk. Elbette Boz’un sinema kariyerine de değinmeden edemedik…

Söyleşi: Beyza Gözeyik

Bir kısa film tadında izlediğimiz Cornetto’nun yeni reklam filmi için çok keyifli bir şarkı yazıp bestelediniz. Size bu ilhamı veren ve Cornetto’nun yeni yüzü olmanızı sağlayan sebepler nelerdi?

Cornetto beni heyecanlandırıyor. Gençlere mesaj verme kaygısında olan, bunu daha önce yaptığı işlerle başaran bir marka söz konusu. Zaten dünyada da bu artık böyle yapılıyor. Cornetto bunu çok doğru yapan bir marka ve esasen bunu müzikle yansıtması beni cezbeden en önemli nokta. Tekliften de çok mutlu oldum ve severek kabul ettim. Cornetto’nun her sene bir söylemi oluyor ve seçilen sanatçı da o söylemi gençlere müzikle ulaştırıyor. Bu iş birliği yapılan sanatçıya da ciddi bir avantaj sağlıyor.

Şarkının oluşum sürecinden biraz bahseder misiniz?

Teklif geldiğinde avantajlıydım çünkü elde şarkıyı üzerine kurgulayabileceğim bir motto vardı. Ama tabi içimize sinene kadar denediğimiz bir süreç geçirdik. Verdiğimiz mesaja çok inandım çünkü zaten benim de bu konuda bir duruşum var. O duruşla bütünleştiği için bir reklam kampanyasının ötesine geçti iş. Klipten de net olarak anlaşıldığı gibi “Gençlere ve kendini genç hissedenlere ilham olmak” istedik. Ben bunu bu şarkıyla ve bu kliple başardığımıza inanıyorum.

Reklam filminin çekim ortamı nasıldı?

Pozitif bir ortam içerisinde olduğumda ben de rahat hissediyorum. Beni çok rahat ettiren çok güzel bir ekip vardı. Yönet- meninden ışıkçısına, fotoğrafçısına kadar herkes çok pozitifti. Böyle bir ortamda çok fazla bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Eğleniyorsunuz, eğlenerek işinizi yapıyorsunuz. Aslında işin püf noktası da bu; yüksek enerjilerle yapılan her iş bence amacına ulaşıyor. Klişe laflar etmek istemiyorum ama gerçekten çok eğlenceli bir setti. Güzel insanların olduğu, pozitf bir süreç geçirdik ve haliyle bu da klibe ve şarkımıza yansıdı.

Reklam yüzü olduğunuz markaları seçerken hangi unsurlara dikkat ediyorsunuz?

Hedef kitle, markanın daha önceki kampanyaları, amaçları ve tabi ki kampanyanın ulaştığı yerler, noktalar önemli. Dolayısıyla Cornetto ile hem hedef kitle olarak hem de amaçladığımız şeyler örtüştüğü için teklifi sundukları anda hiç düşünmeden kabul ettim.

Peki televizyon izliyor musunuz? Reklamlar çıktığında hemen zap yapanlardan mısınız, yoksa reklam izlemeyi sever misiniz?

Televizyon çok izlemiyorum. Hem yoğunluktan fırsat bulamıyorum hem de televizyonda ilgimi çeken pek bir şey olmuyor açıkçası. Ben daha çok Netflix gibi platformlardan dizi-belgesel tadında işleri izle eyi seviyorum. Reklamlara denk gelirsem ve bizim reklamı görürsem zap yapmam izlerim, sonuna kadar izlerim. Biz yaptık diye demiyorum vallahi izlerim.

Sinema alanında da oldukça aktifsiniz. Sinema kariyerinizi sadece oyunculuk üzerine mi görüyorsunuz. Senaryo yazmak, film çekmek gibi düşünceleriniz de var mı?

Sinema hayatımda bundan sonra olmaya devam edecek. Yakın gelecekte hayata geçirmeyi planladığımız çok iyi iki-üç senaryo var. Henüz karar vermedim. Karar verirsem yine tatil yapamayacağım. Kafamda hikayeler var ama henüz yazma aşamasına geçmedim. Şu an senaryolar geliyor, onları okuyorum ama ileride bir şeyler yazmayı düşünebilirim. Ama benim çektiğim filmden öyle çok bir şey olmaz yani. Ama her işte olduğu gibi yaptığım işi en iyi ve eksiksiz şekilde yapmayı isterim.

İLGİLİ HABERLER