“Çağdaş mimariyi ‘duygusal lüksle’ birleştiriyoruz”

Bu sene 5’inci yılını kutlayan Raffles İstanbul güçlü mimarisi ve yenilikçi gastronomi anlayışıyla ziyaretçilerine farklı bir konaklama vadediyor. Otelin misafirlerine sunduğu yenilikçi deneyimleri konuşmak için bir araya geldiğimiz Raffles İstanbul Pazarlama Direktörü Deniz Met, “Raffles’ın mimarisi ve tasarım ögeleriyle İstanbul’un güçlü mirasını yansıtırken bir yandan ‘butler’ gibi Raffles’ın köklerindeki kusursuz hizmet dünyasını paylaşıyoruz” diyor.

Raffles, İstanbul’daki beşinci yılını kutluyor

✓ Raffles İstanbul çağdaş mimariyi “duygusal lüks” kavramıyla birleştiren bir otel. Bu kavram 132 yıllık Raffles tarihinin en güçlü mirası. 2019’da Raffles, İstanbul’daki beşinci yılını kutluyor. 5 yıldır şehrin modern, eklektik ve enerjik yüzünün bir yansıması aynı zamanda bir buluşma noktasıyız.

Raffles’ın mimarisi ve tasarım ögeleriyle bu şehrin güçlü mirasını yansıtırken bir yandan misafirlerimize “butler” gibi Raffles’ın köklerindeki kusursuz hizmet dünyasını paylaşıyoruz. Şehirdeki yaşamın bir parçası olmak adına da güncellenen sanat koleksiyonumuzla tıpkı bu şehir kadar dinamik bir yapımız bulunuyor.

Türkiye’den Forbes’un listesine giren tek otel

✓ Forbes ekiplerinin tüm dünyada turizm sektörünün önde gelen destinasyonlarını, büyük bir titizlikle ve bağımsız olarak değerlendirmeye aldığı listede, Türkiye ilk kez yer aldı. Raffles İstanbul tüm dünyada önerilen 5 yıldızlı oteller arasında gösterildi.

Bu liste turizm sektöründe ödüllerin “zirvesi” olarak konumla­nıyor. Türkiye ve İstanbul’dan 5 yıldız alan tek oteliz. Bu nedenle biz sadece Raffles İstanbul olarak değil aynı zamanda Türkiye turizmi için de bu ödülün büyük bir değer taşıdığını düşünüyoruz.

Gastronomi dünyasını yeniliklerle buluşturuyoruz

✓ Raffles lezzetlerini sunduğumuz ana mekanlarımız; konuklarını Pan Asya lezzetleriyle tüm duyulara hitap eden bir tadım yolculuğuna davet eden ISOKYO, özellikle brunch gibi artık şehrin gelenekselleşen organizasyonlarına ev sahipliği yapan Rocca Restaurant, tatlı ve baştan çıkaran lezzetleriyle Raffles Patisserie, farklı kokteyl ve seçkin bir eğlencenin adı olan Long Bar…

✓ Gastronomi dünyasını yeniliklerle buluşturmayı da seviyoruz. Raffles İstanbul’un beşinci yılında şehre yeni bir deneyim sunmayı arzu ediyorduk. İstanbul bu tür yeni deneyimlere çok açık bir lokasyon. Beş farklı duyuya hitap eden, konseptiyle kendine hayran bırakan, iki Michelin yıldızlı ünlü şef Paco Roncero ile şimdi bir pop-up restorana ev sahipliği yapıyoruz. Konsepti ve daha önce yapılmamış bir deneyimi İstanbul ile buluşturmak bizi de çok heyecanlandırıyor.

✓ ISOKYO, uzak ve yakın Doğu’nun çizgisindeki tüm ülke mutfaklarını özgün bir dokuyla sunuyor. Doğu’nun mistik lezzet sırlarını modern Batı’nın pişirme teknikleriyle birleştiriyor; şık bir ortam ve canlı bir atmosferde yemek keyfini zenginleştiriyor. ISOKYO, paylaşıma uygun, zarif, eğlenceli ve etkileşimli menüsüyle bambaşka bir sosyal mekan.

Raffles 224 yerli ve yabancı esere ev sahipliği yapıyor

✓ Sanat bütün Raffles otelleri arasında hizmetin vazgeçilmez bir parçası. Sanatla yoğrulan mimarinin teması ise “İstanbul Rüyası”. Toplamda 224 yerli ve yabancı esere ev sahipliği yapan Raffles’taki bu eserler otele özel olarak “İstanbul Rüyası”nı tamamlamak üzere tasarlandı.

✓ Eserlerden 55’i 18 farklı Türk sanatçıya ait. 169’unda ise 54 farklı yabancı sanatçının imzası bulunuyor. Ardan Özmenoğlu, Yasemin Aslan Bakiri, Mehmet Günyeli, Ali Alışır, Mustafa Horasan, İrfan Önürmen, Meray Akmut, Şahin Paksoy, Sali Turan, İsmail Öklügil, Oylum Öktem İşözen, Serdar Tekebaşoğlu ve daha birçok değerli Türk sanatçının eseri Raffles İstanbul Zorlu Center’ın koleksiyonunda yer alıyor.

Beklentilerin üzerinde bir toplantı deneyimi

✓ Raffles İstanbul, misafirlerine beklentilerin üzerinde bir toplantı deneyimi sunuyor. Farklı konseptteki toplantı salonları, yönetim kurulu odası, bin 200 metrekarelik balo salonuyla ayrıcalığını ortaya koyan Raffles İstanbul’daki tüm buluşmalarda her detay özenle düşünülerek planlanıyor.

✓ Raffles İstanbul, ürün lansmanı veya büyük organizasyonlar için geniş bir alan ya da daha özel toplantı ve kutlamalar için samimi mekanlar içeriyor. Yeme-içme sunumlarından toplantılar için kullanılan özel misafir girişine kadar tüm ürün ve hizmetler en ince detayına kadar düşünülmüş ve misafirin hayatını kolaylaştırdığı yönünde yorumlar almamız da bizi mutlu ediyor.

İLGİLİ HABERLER