30 milyon müşteri bu ekranlara bakıyor!

DigiActive Reklam Ajansı şimdide reklamları şehirlerarası yollarda yılda 30 milyon tekil müşteriyle buluşturuyor! DigiActive’in Kurucusu ve Genel Koordinatörü Ateş Kıvılcım yeni nesil reklam mecralarını değerlendirdi.

DigiActive Reklam Ajansı olarak odaklandığınız otobüs içi ekranları diğer açıkhava mecralarından ayıran farklar neler?
Müşterileriniz konforlu otobüslere binip seyahate çıkıyor. Belki bir iş, belki de turistik bir gezi için. Onları ilk karşılayan da önlerindeki görsel ve işitsel hizmet vermeye hazır Simroll ekranları. Öyle bir ekran ki açıkhavaya yeni bir soluk getiriyor. Açıkhavayı klasik mecrasından ayrı bir platforma taşıyor. Biz buna “Olağanüstü Reklam Platformu” diyoruz. Bu ekranların marifetleri ise sınırsız. Her şeyden önce akıllı ekranlar… Muhteşem yazılımıyla reklama hayat veriyor. Otobüs yolda giderken uzaktan yüzlerce kilometre öteden reklamı ekranlara yükleyebiliyoruz. Bu ekranlarda ulusal TV’leri seyredebiliyor, film izleyebiliyor, müzik dinleyebiliyor, oyun oynayabiliyorlar. Tüm bu menüler arasında müşterileriniz reklamınızla buluşuyor.

Peki otobüslerdeki bu ekranlar hedef tüketiciye göre nasıl şekilleniyor?
Açıkhavanın geleneksel yapısından uzak yeni nesil bir mecra olarak ekranlar üzerinde müşterilerinizin parmaklarıyla dokunduğu soruların cevapları koltukta oturan kişinin özelliklerine göre reklama dönüşüyor. Kısacası ulaşmak istediğiniz hedef kitleniz, kadın müşterileriniz ise kadınlarla ilgili bir reklamı seyrederken, erkek müşterileriniz oturduğu koltuklarda erkeklerle ilgili reklamı seyredebiliyor. Ankette ise sınırlarımızı çok aştık! Reklamverenin istediği dataları anket yoluyla almak da mümkün. Aynı zamanda mecburi veya gönüllü anket seçenekleriyle datalar ekranlara akıyor 

Ekranların dışındaki reklam alanlarından bahseder misiniz?
Şehirlerarası otobüslerin ekranlar dışında da geniş reklam alanları var… Yılda 250 milyon insanın kullandığı, biletlerin hem arka yüzleri hem kapları, müşterilerinizin yolculuğu esnasında içtiği içeceğin bardağından, elini sildiği mendile kadar, mola noktalarında ürün tedarikten, stant kurulumuna, bilet satış noktalarında broşür ve kataloglara kadar reklam alanlarımızı genişlettik. Örnek vermek gerekirse: Panda dondurmaları ile yapılan işbirliği sayesinde yolculara doyumsuz bir tat ikram edildi.

Digital Singage alanında ki çalışmalarınızdan bahseder misiniz? 
DigiActive Reklam Ajansı olarak koltuk arkası reklam çalışmalarımızla açıkhava mecrasının diğer bir kolu olan indoor alanında, Digital Singage ile çeşitli çalışmalara imza atmaya hazırlanıyoruz. Bu yönüyle gerek yazılım, gerekse alan çalışmalarında yoğun tempoda devam eden ilişkilerimizde Monobox markasıyla çözüm ortaklığımızın hızlı bir gelişme sağlayacağına inanıyoruz. Gerek koltuk arkası ekranlar, gerekse yeni boyutta gelişim sağlayacak Digital Signage çalışmalarımızda reklam veren müşterilerle yoğun görüşmeler tesis ederken medya planlama ajanslarımızla işbirliğini geliştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Yılda ne kadar reklam gösterimi gerçekleştiriyorsunuz?
DigiActive Reklam Ajansı olarak, en elit seyahat firmaları olan Varan-Ulusoy-Pamukkale-Anadolu Turizm ve Kamil Koç’da şehirlerarası otobüslerin koltuk arkası ekranlarını yeni nesil reklam mecrasına dönüştürdük. Ayda 2,5 milyonu aşkın tekil kişiye hitap eden 52.000 akıllı ekranda yılda 250 milyon reklam gösterimi gerçekleştiriyoruz. Bu video reklamı da olabilir, JPEG reklamlar da… Tekrar hatırlatıyoruz, yılda 30 milyon tekil müşteri bu ekranda!

İLGİLİ HABERLER