İlaç Geliştirmede Yeni Yöntem: Görüntü Analizi

Visiopharm, 2001 senesinde Danimarka’da kurulmuş bir dijital sağlık firması. Kendilerini “görüntüleri bilgiye dönüştüren” bir dijital teknoloji firması olarak tanımlıyorlar.

Bilimsel direktör Andreas Schonau, şu detayları veriyor:
“Visiopharm kullanan ilk patoloji laboratuvarlarında dijital patoloji ve görüntü analizi yöntemlerinden in vitro (laboratuvar ortamından teşhis) teşhis için faydalanmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız. Bu büyük adım sadece laboratuvarlar ve hastalar için değil, ilaç ve tanı endüstrisi için de atılmıştır”. 

Visiopharm’ın özellikle yeni ilaç geliştirme konusuna bakışı oldukça olağan dışı. Görüntü analizinin başka bir şekilde elde edilemez ölçümleri sunarak keşif aşamasını geliştirebileceğini düşünüyorlar. İnsan gözü tarafından elde edilen ve yeniden elde edilmesi karmaşık olan numunelerin test aşamalarını destekleyeceğini öngörüyorlar. 

Dijital patoloji ve görüntü analizi görüntüleri, metodları ve sonuçları objektif yollarla desteklemeyi amaçlayan araçlar, bu sayede de akademik çevreler ile ilaç sektörü arasındaki işbirliğini teşvik edebilir. 

Visiopharma’nın bu işi nasıl yaptığıyla ilgili detaylı videoyu izlemek için tıklayın.

İLGİLİ HABERLER