Zorlu Holding yeni kampanyasıyla “Düşle ve Harekete Geç!” diyor

Kampanya Adı: Düşün/Düşle

Reklamveren: Zorlu Holding

Reklam Ajansı: Publicis Yorum

Kreatif Direktör: Can Faga

Yaratıcı Grup: Şölen Yücel, Duygu Yegül, Begüm Arduç, Anıl Bağcık

Stratejik Planlama: Selda Sedes, Zeynep Bortaçina

Müşteri İlişkileri: Özlem Öğüt Çital, Eda Altan, Sinem Erkel

Ajans Prodüktörü: Arzu Köksal

Prodüksiyon

Prodüksiyon Şirketi: Autonomy

Prodüktör: Berent Baytekin

Yönetmen: Riccardo Paoletti

Müzisyen: Rahman Altın

Temelleri 1953 yılında, Denizli’nin Babadağ ilçesinde Hacı Mehmet Zorlu’nun evinde kurduğu dokuma tezgahı ile atılan Zorlu Holding, yeni bir imaj kampanyası başlattı. 5 ana faaliyet alanında, 60’ı aşkın şirket ve 27 bine yaklaşan çalışan ile Türkiye’nin en büyük sanayi grupları arasında yer alan, dünyanın 150’yi aşan ülkesine ihracat gerçekleştiren Zorlu Holding, “Hayallerine Hayat Ver” marka sloganı çerçevesinde oluşturduğu Düşün/Düşle” adındaki yeni imaj kampanyasının lansmanı  kurumsal imaj filmi ile başladı. 18 Ocak Pazartesi itibariyle televizyon ekranlarda yayına giren reklam filminde, ‘biz başardık, siz de başarabilirsiniz’ denilerek; tüm Türkiye’nin daha fazla düşlemesi, daha çok hayallerinin peşinde gitmesi gerektiği anlatılarak herkese ilham veriliyor.

Başrol oyuncusu gerçek bir kontrbas sanatçısı

“Düşün-düşle” kelimelerinin hayatımızda yarattığı farkı vurucu bir sinematografiyle anlatan imaj kampanyasını Publicis Yorum reklam ajansı hazırladı. Yapımını Autonomy’nin üstlendiği reklam filmini, ünlü İtalyan yönetmen Riccardo Paoletti çekti. 2 gün süren çekimlerde mekân olarak Haydarpaşa Dikimhanesi ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi kullanıldı. Filmin müziklerini Hollywood filmlerinin vazgeçilmez müzisyeni Rahman Altın besteledi. Filmde kontrbas çalan başrol oyuncusu için gerçek bir kontrbas sanatçısı seçildi.  Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bade Bayazıtoğlu, Rahman Altın’ın bestesini çekimler boyunca canlı olarak çaldı. Bu emeklerin sonucunda kuşakta fark yaratacak, seyircinin aklından çıkmayacak bir reklam filmi hazırlandı.  

Küçük bir işletmeden dev bir holdinge…

Küçük bir işletmeden dev bir holding yaratan, yüksek hayal gücü, kendine olan inanç ve cesareti ile kalıcı başarılara imza atan Zorlu markasının 63 yıllık hayat hikayesini temel alan bakış açısının yansıtıldığı kampanyada, günlük hayatlarında hayallerinin peşinde koşmaktan vazgeçmiş insanlara ilham verilmesi hedefleniyor. Kampanyada, düşle, kendine inan ve harekete geç denilerek tüm Türkiye’ye hayal kurmanın ne kadar önemli olduğu hatırlatılıyor. Zorlu Holding’in yeni imaj kampanyası ile ilgili konuşan Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu, “Zorlu Grubu, çok büyük çapta yerli üretim yapan, ileri teknolojyi kullanarak geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetleriyle Türkiye’yi dünyada temsil eden bir Grup. Tüm bunları, düşlerinin peşinden koşarak gerçekleştirdi. 60 yılı aşan bu hikâyenin özünde kurucularımızın kendilerine inanmış olması ve hayallerinin peşinden gitmiş olması yatıyor. Zorlu Holding olarak insanın düşlerinin sınırı olamayacağı fikrinden yola çıkarak bugün de Türkiye için büyük ve güçlü hayaller kuruyor ve bunu hayata geçirmek için her güne yeni ve yenilikçi bir fikirle uyanıyoruz. Küçük bir tezgâhta sadece aile üyelerinin çalışarak başlattığı çarşaf dokuma işinden bugün, elektronik ve bilgi teknolojilerinden enerjiye, gayrimenkulden madencilik ve metalürjiye kadar büyük bir yelpazeye uzanan bir şirketler grubu ortaya çıktıysa bunda elbette hayal gücünün, kendine inanmanın ve adanmışlığın payı çok büyük… Şimdi sıra bu fark yaratan bakış açımızı tüm Türkiye’ye anlatmakta ve günlük hayatlarında düşlerinin peşinde koşmaktan vazgeçmiş insanlara ilham verebilmekte. Biz istiyoruz ki Zorlu Grubu’nun hikâyesi Türkiye’nin hikâyesi olsun” dedi.

Her şey düşlemekle başlıyor

Zorlu Holding kuruluşundan bugüne; yüksek hayal gücü, inancı, atalete düşmeyen yapısı, pozitif ve sorumluluk sahibi karakteri, yenilikçiliği ve girişimci ruhu ile Türkiye için katma değer yaratıyor. Zorlu Holding’in hikâyesi; her şeyin düşlemekle başladığını, başarının ancak hayallerinin peşinden gidip onları hayata geçirenler tarafından yakalanabildiğini gösteriyor. Bu hikâyenin özünde ise insanların düşüncelerinin sınırı olduğu ama düşlerinin hiçbir sınırı olamayacağı gerçeği yatıyor. Zorlu Holding’in yeni kurumsal imaj filmi de bu hikâyeyi çok sıcak, samimi ve ilham verici bir dille anlatıyor. Bundan tam 63 yıl önce Denizli Babadağ’da küçücük bir dükkânda başlayan bu hikâye bugün beş ana faaliyet alanında, 60’ı aşkın şirket ve 27 bine yaklaşan çalışan ile dünyanın 150’yi aşan ülkesine ihracat yapan bir dünya devine dönüşmüş bulunuyor. Bu başarının temel taşı ise Zorlu Holding’in DNA’sında yer alan yüksek hayal gücü, bu hayalleri hayata geçirecek azim ve çalışkanlık ile Türkiye’ye ve insanımıza olan güven yatıyor. Her zaman daha iyisini yapmak için çalışan Zorlu Holding, insanın düşlerinin sınırı olamayacağından yola çıkarak bugün Türkiye için büyük ve güçlü hayaller kuruyor ve bunu hayata geçirmek için her güne yeni ve yenilikçi bir fikirle uyanıyor. Kurulduğu ilk günden beri teknolojiye, yenilikçiliğe, girişimciliğe ve hayal gücünün değerine önem veren Zorlu Holding, attığı her adımda sınırları biraz daha zorladı, her zaman yapılamaz deneni yaptı ve daima zirvede yer almak için çalıştı. Sadece yaptığı işlerle değil toplumsal alanda yürüttüğü çalışmalarla da içinde bulunduğu toplumun düşler kurmasına ve bu düşlerinin arkasından gitmesine öncülük etti. Mehmet Zorlu Vakfı aracılığı ile eğitime destek vererek gençlerin düşlerini gerçekleştirebilmeleri için onlara katkı sağlarken farklı sponsorluk ve desteklerle girişimcilerin hayallerini hayata geçirmesine destek verdi. Holding ve grup şirketlerinin kültür ve sanata verdiği desteğin somut yansımalarından biri olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi ise dünyada kendi alanında ilk beşe girme hedefi ile bir düşü daha gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Zorlu Holding, şimdi, yayınladığı yeni kurumsal imaj filmi ile ‘biz başardık, siz de başarabilirsiniz’ diyerek tüm Türkiye’nin daha fazla düşlemesi, daha çok hayallerinin peşinde gitmesi gerektiğini anlatarak herkese ilham veriyor.

İLGİLİ HABERLER