TROY’dan “ileri ödeme teknikleri”

Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY, “İleri Ödeme Teknikleri” ismini verdiği eğlenceli dijital reklam kampanyasını izleyenlerle buluşturuyor. Kampanyada TROY’un özellikleri “bize özgü” ödeme alışkanlıklarıyla mizahi bir üslupla anlatılıyor.

Türkiye’nin eşsiz zenginliğini, köklü ödeme alışkanlıklarını ve dinamizmini Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’ne dönüştüren TROY, ülkemize özgü ödeme alışkanlıklarından yola çıkarak hayata geçirdiği yaratıcı dijital reklam kampanyasıyla dikkat çekiyor. “TROY’dan İleri Ödeme Teknikleri” isimli dijital reklam kampanyasında, TROY logolu banka ve kredi kartlarının dünyanın her yerinde geçerli olması, temassız ve şifreli ödeme seçenekleri eğlenceli bir dille izleyiciyle buluşuyor.

“TROY’un tüm özelliklerini bize özgü ödeme alışkanlıklarıyla vurgulamak istedik”

Kampanya hakkında değerlendirmede bulunan BKM Genel Müdür Yardımcısı Cenk Temiz, şunları söyledi: “Türkiye’nin yerel markası ve değeri TROY, her ödeme şemasının yaptığı işlemleri eksiksiz olarak yapabiliyor. Biz de bu dijital reklam kampanyasıyla, TROY’un dünyanın her yerinde geçerli olmasının yanı sıra temassız özelliği ve şifre kullanımını bize özgü ödeme alışkanlıklarıyla vurgulamak istedik. İletişim için dijital kanalı tercih ettik çünkü hedeflediğimiz kitleye bu kanalla daha iyi ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca reklam filmlerimizin çok eğlenceli ve esprili olması nedeniyle dijital kanallarda sıkça paylaşılmasını da bekliyoruz.”

Zeybek’le temassız ödeme

TROY’un bu kampanya kapsamında yayınladığı ilk reklam filminde, iki arkadaşın birlikte yedikleri yemek sonrasında “Hesabı kim ödeyecek?” tartışması yaşadığını, ardından bir düello havasında karşılıklı Zeybek oynamaya başladıklarını görüyoruz. Bu esnada birbirlerinin elinden hesabı kapan arkadaşlardan biri, en sonunda hızla hamle yaparak ödemeyi temassız olarak gerçekleştiriyor.

Pazarlıkta sınır yok!
TROY’un ikinci reklam filminde Paris’e turist olarak giden bir gencin çat-pat İngilizcesiyle hediyelik eşya dükkânında satıcıyla yaptığı pazarlık son derece eğlenceli bir diyalogla aktarılıyor.

Kafalar yana çevrilsin, şifreler girilsin

TROY’un kampanya kapsamındaki üçüncü reklam filminde ise uzun bir kasa kuyruğu görüyoruz. Müşterilerden biri, ödemesini yapmak üzere kasiyere kartını uzatıyor. Kasiyer ise müşterinin şifreyi girmesi için POS cihazını uzattığında, şifreyi görmemek için aniden başını yana çeviriyor. Yalnızca kasiyer de değil, o anda mağazadaki herkes aynı hareketi yapınca ortaya eğlenceli görüntüler çıkıyor.

Kampanya Künyesi:

Reklamveren: TROY
Reklamveren Yetkilisi: Cenk Temiz
Yaratıcı Ajans: Manajans J. Walter Thompson
Prodüksiyon Ajansı: Autonomy Film
Medya Satın Alma Ajansı: Mindshare

İLGİLİ HABERLER