Star Wars severler tarafını seçiyor

Tüm dünyada uzun süredir merakla beklenen, Star Wars serisinin son filmi Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi için çok özel bir dijital proje hayata geçirildi. Film vizyona girmeden heyecanı daha çok artırmak adına Disney Türkiye’nin creative dijital ajansı ÜBER ve medya planlama ajansı OMD tarafından başlatılan bu proje ile Star Wars severler, Star Wars Türkiye Facebook sayfasında ve Instagram’da yapılan anketler ile tarafını seçiyor. “Rey mi yoksa Kylo Ren mi?” sorusunu yanıtlayarak projeye katılan katılımcılar, anket sonuçlarını da belli periyodlarda anlık olarak İstanbul’un en önemli noktalarındaki dijital ekranlarda görebiliyor.

Star Wars serisinin yeni filmi Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi 20 Aralık’ta vizyonda girdi. Film vizyona girmeden heyecanı daha da artırmak için ise Disney Türkiye’nin creative dijital ajansı ÜBER ve medya planlama ajansı OMD tarafından çok özel bir dijital proje hayata geçirildi: Tarafını Seç!

Projede online tarafta; Facebook ve Instagram’da mecralarının anket özelliği kullanıldı ve serinin hayranlarına “Rey mi yoksa Kylo Ren mi?” sorusu sorularak taraflarını seçmeleri isteniyor. Anket sonuçları ise belli periyodlarda anlık olarak İstanbul Akmerkez, Kanyon AVM, Zorlu Center, Nişantaşı, Mall of İstanbul, İstanbul Tepe Nautilus ve Marmaray gibi İstanbul’un önemli noktalarında yer alan dijital ekranlarda ve Ankara Vboard gibi aktif lokasyonlardaki interaktif billboard’larda anlık olarak yayınlanıyor.

“Tarafını Seç!” projesine şu ana kadar yaklaşık 630 bin kişi katılım gösterdi ve proje kapsamında 11 milyonun üzerinde tekil kullanıcıya ulaşıldı. Oldukça çekişmeli geçen oylama sonuçlarına göre Kylo Ren %50,49 ile yarışı önde götürüyor.

Hem online hem de offline mecraları birleştiren proje, film vizyona girene dek aktif olacak.

Kampanyanın Künyesi:

Reklamveren: Disney Türkiye
Reklamveren Yetkilisi: Armağan Milli, Ayça Vardarlı
Yaratıcı Ajans: Über
Yaratıcı Grup: Hande Arslan, Aydeniz Ertunç, Mehmet Çatal, Levent Altay
Müşteri İlişkileri: Cüneyt Tabanoğlu
Medya Planlama Ajansı: OMD
Medya Planlama Ekibi: Naz Torunoğlu, İmge Kum Civelek, Lara Anısoğlu, Merve Uysal, Yunus Beşikçi, Zeynep Ercan

İLGİLİ HABERLER