Polisan’dan “Her Ses Bir Nefes” kampanyası…

Polisan Kansai Boya, Türkiye genelinde şiddete dayalı kadın trajedileri ve toplumsal kadın sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 7 senedir devam ettirdiği “Her Ses Bir Nefes” sosyal sorumluluk projesini bu sene ‘Kırmızı Çizgi’ temalı filmiyle sürdürüyor.

Polisan Kansai Boya’nın katkılarıyla 7 yıldır sürdürülen “Her Ses Bir Nefes” projesi, tüm Türkiye’de kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmayı ve bu bilinci kamuoyuyla paylaşmayı amaçlıyor.

2015 yılında Facebook ve Twitter’ın videoları otomatik sessiz oynatma özelliğinden faydalanılarak “Sesi Olmayan Kadın” adıyla hazırlanan viral film, reklamcılık sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan Kristal Elma’da dijital kategoride 3 ödül birden alma başarısı gösterdi. Film, sadece internette 2 milyon kişi tarafından izlendi.

2016 yılında da yine  “Sesi Olmayan Kadın” viral filmi ile Dijital’in Oscar’ı ‘MIXX Awards Europe ve MIXX Awards Türkiye’den “Dijital & Mobil Bölümü”nde “Sosyal Medya” kategorisinde ‘’Altın MIXX” ve “Bronz MIXX” ödüllerine layık görüldü.

‘’Kadın Sorunları Kırmızı Çizgimizdir’’ 2018 Yılının Ana Temasını Oluşturuyor

2018 yılında Her Ses Bir Nefes kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ana teması olan ‘’Kadın Sorunları Kırmızı Çizgimizdir’’ ile “Söz konusu kadınsa hayatta hepimizin kırmızı çizgileri ortak olur” ana teması işleniyor. Çocuk gelinler, okutulmayan kız çocukları, kadınlara karşı fiziksel ve ruhsal şiddet, kadın cinayetleri, kadınlara karşı negatif ayrımcılık gibi özetle kadına karşı her türlü şiddet ve eşitsizlik Polisan’ın 2018 yılında radarında olan kadın sorunlarını oluşturuyor.

Kampanya Künyesi:

Reklamveren: Polisan Kansai Boya
Reklamveren Yetkilisi: Dilek Çolakoğlu, Eda Çiloğlu
Reklam Ajansı: WBR İstanbul
Kreatif Stratejist: Ertan Özyiğit
Yönetmen: Büşra Özyiğit
Marka Direktörü: Gülçin Gül
Yaratıcı Ekip: Erkan Şahan
VFX:Uğur Çapacıoğlu
Post Prodüksiyon: 18 Saniye ve Melodika
Yapımcı: Yiğitcan Özyiğit
Müzik: Hakan Caneroğlu
Medya Ajansı: Time Media
Mecralar: TV,Internet,Basın,Açıkhava

İLGİLİ HABERLER