Plastic Change’den sınırları bulanıklaştıran reklam filmi yayında

Plastik kirliliğiyle mücadele eden Plastic Change organizasyonu, Our Ocean 2019 konferansıyla eş zamanlı olarak yeni distopik reklam filmini yayınladı.

Reklam filminde  kumsaldaki romantik bir gün, insanların çöp, balık ağları ve okyanustan gelen plastikler tarafından yakalanıp sakatlandığı distopik bir gerçeğe dönüşüyor. Kampanyada insan yapımı çöplere yakalanan hayvanların trajik görüntüleri yeniden yorumlanarak “Plastik İnsanlar”, insanlara kirlettikleri doğanın bir parçası oldukları hatırlatılıyorken, tek kullanımlık plastikler ve diğer malzemelerle ilgili kolaylık kültürümüzü de değiştirme çağrısı yapılıyor.

Plastik, okyanuslara ve çevreye değil, insan sağlığına da ciddi bir tehdit oluşturuyor

Plastik içinde hapsolmuş hayvanların trajik görüntüleri, plastik kirliliğiyle ilgili sorunların küresel bir sembolü haline gelirken tek kullanımlık plastik ürünlerin tüketimi aynı zamanda insanları da tehdit ediyor ve araştırmalar plastik yediğimizi, içtiğimizi ve soluduğumuzu gösteriyor. “Plastik İnsanlar” kampanyası ödüllü yönetmen Ida Andreasen tarafından yönetilirken, film, doğa ve kültür arasındaki sınırları bulanıklaştırarak izleyiciye plastik krizi hakkında yeni bir şekilde düşünmeyi aşılıyor.

 

İLGİLİ HABERLER