Oy’una sahip çık!

Yönetmen : Bora Tarhan
DOP : Murat Akay
Yapım : BB ve ‘Oy Ve Ötesi’
Müzik : Alican Okan
Katkıda bulunanlar: Mehmet Günsür, Yasemin K Allen, Engin Öztürk, Meltem Cumbul, Ezgi Mola, Güven Kıraç, Burcu Kutluk

2015 Genel Seçimleri için tüm Türkiye’de sandık güvenliği ve seçim süreçlerine dair bilincin artması için çalışmalar yürüten Oy ve Ötesi platformuna bir destek de Türkiye’nin ünlü sinema ve dizi oyuncularından geldi. 

Bugüne kadar yer aldıkları yapımlarla Türk halkının gönlünde taht kuran Mehmet Günsür, Yasemin K. Allen, Engin Öztürk, Meltem Cumbul, Ezgi Mola, Güven Kıraç ve Burcu Kutluk, bu kez de vatandaşları 7 Haziran Genel Seçimlerinde oy vermeye ve oylarına sahip çıkmaya çağırma amacıyla “Oy’una Sahip Çık!” isimli video için gönüllü olarak kamera karşısına geçti.

Yönetmenliğini Bora Tarhan’ın yaptığı videoda, ünlü oyuncuların bir bölümü 7 Haziran sabahı ilk iş olarak oylarını vermeye giderken bir bölümü de sandıkların başında gözetmenlik yaparak oylara sahip çıkıyor. Daha önceki seçimlerde de kamuoyunda oy verme bilincinin artması için çeşitli projelerde yer alan oyuncu kadrosu bu kez de 45 ilde 120.000 sandık gönüllüsüyle sandıklara ve seçmenin oylarına sahip çıkmayı hedefleyen Oy ve Ötesi’ne destek veriyor. 

Video ile ilgili konuşan Oy ve Ötesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sercan Çelebi, “Filmimizde yer alan tüm oyuncularımıza ve emeği geçen tüm gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Seçimlere oldukça kısa bir zaman kala herkesi bu çağrıya kulak vermeye ve Oy’una sahip çıkmaya ve www.oyveotesi.org sitesinden kayıt olmaya davet ediyoruz” diyor.

İLGİLİ HABERLER